Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Konferencja "By z autyzmem żyło się lepiej"

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie zaprasza 30 maja na konferencję „By z autyzmem żyło się lepiej”. Jest ona skierowana do dyrektorów, pedagogów, terapeutów, nauczycieli, rodziców i opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych osób, które na co dzień pracują bądź opiekują się chorymi z autyzmem, a także tych, którzy chcą pogłębić wiedzę w zakresie problematyki autyzmu.
glowne autyzm
Udział w konferencji zapowiedzieli specjaliści, jak psychologowie, lekarze, pedagodzy, a także rodzice dzieci z autyzmem. Przekażą najnowszą wiedzę na temat badań i terapii autystycznych osób, ale także własne obserwacje, doświadczenia i wnioski.

Prelekcje przedstawią: Anetta Szadkowska - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim, Dorota Chmielewska – logopeda, Aneta Piskorska – psycholog, Maria Dąbrowska – Jędral – lekarz, a także rodzic niosący pomoc m.in.w postaci szkoleń dla rodziców i profesjonalistów. Najciekawsze programy jakie pani doktor przeniosła na grunt polski to RDI (program rozwoju relacji) oraz HANDLE (holistyczne podejście do neurorozwoju oraz efektywnego uczenia się)

Tematy wykładów prowadzonych w ramach konferencji:
10,10 -10.30 „Dziecko ze spektrum autyzmu w przedszkolu i szkole”
10.30 - 10.50 „Sytuacja dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu w powiecie bełchatowskim”
10-50 - 11.05 „Słowa prawdziwe o sobie i ludziach”,
11.05- 11.30 „Strukturyzacja w procesie terapii i edukacji uczniów ze spektrum zaburzeń
autystycznych
11.30- 12.30 „Program Handle w codziennej pracy z osobami z autyzmem”
Zespół PR w starostwie
Zaproszenie na konferencję jpg-3 (jpg) 0.95mb (Pobrań: 33)