Środa 01 maja 2024

Konkurs ,,Miłość mi wszystko wyjaśniła..."

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Miłość mi wszystko wyjaśniła…", pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
konkurs miłość mi wszystko wyjaśniła-1263-19
W dzisiejszym spotkaniu w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie można było podziwiać siłę wyrazu zawartą w sentymentalnych słowach, które ukazywały głęboką i niezmienną wartość miłości podczas XIV edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Miłość mi wszystko wyjaśniła…". To wydarzenie, objęte patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu bełchatowskiego, mając na celu rozwijanie zainteresowań poetyckich młodzieży, doskonalenie ich umiejętności recytatorskich oraz integrację wśród miłośników poezji.
Wiersze znanych poetów przedstawili uczniowie z pięciu szkół ponadpodstawowych. Członkowie komisji konkursowej brali pod uwagę interpretację utworu, dobór tekstu, kulturę słowa i wrażenie artystyczne.

Dorota Pędziwiatr Starosta Bełchatowski pogratulowała zwycięzcom i wręczyła nagrody.
I miejsce i czek na 250 zł – Michał Kolanek z II LO w Bełchatowie
II miejsce i czek na 150 zł – Paulina Czajka z II LO w Bełchatowie
III miejsce i czek na 100 zł – Aleksandra Retkiewicz z I LO w Bełchatowie.