Czwartek 09 maja 2024

Kopalnia piasku i drewniany kościół atrakcjami nowego rajdu

Stara kopalnia piasku w Gadkach, przy granicy z powiatem piotrkowskim, jest celem kolejnej wyprawy rowerowej mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Rajd w kolorze żółtym wyruszy w sobotę, 13 sierpnia o godz. 13

Około 35 kilometrów mają do pokonania uczestnicy wyprawy z cyklu „Rowerem przez powiat”, organizowanej przez bełchatowskie starostwo przy współpracy z Załogą Rowerową „Zgrzyt” już kolejny raz w tym roku. Impreza za każdym razem cieszy się rosnącą popularnością z uwagi na radosną atmosferę, możliwość poznania nowych osób, ale także ciekawych miejsc pod względem przyrodniczym, krajobrazowym czy historycznym, których na terenie powiatu jest bardzo dużo. W sobotę, 13 sierpnia, rajd powiedzie do starej kopalni w Gadkach. Rowerzyści wyruszą z Bełchatowa (parking przy starostwie przy ul. Pabianickiej 17/19, godz. 13) i pojadą przez Dobrzelów, Pólko, Suchcice, Kolonię Wdowin, Gadki, a wrócą przez Mzurki, Budków, Stradzew, Niedyszynę i Myszaki. Po drodze przewidziane są krótki postoje oraz jeden dłuższy na ognisko i pieczenie kiełbasek.

- Zatrzymamy się także w Suchcicach, gdzie jest wart zobaczenia drewniany kościół z XVII wieku. Kopalnia piasku w Gadkach, zlokalizowana na granicy naszego powiatu z piotrkowskim, również jest ciekawym miejscem. Długi na kilkadziesiąt metrów, ślepo zakończony wąwóz, porasta obecnie dzika przyroda. To oaza spokoju i prawdziwej natury – zachęca Maciej Kuszneruk, szef „Zgrzytu”.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Integrację uczestników podkreślą z pewnością żółte elementy stroju (koszulki, czapki, apaszki, etc.), Wszyscy są zobowiązani zapoznać się z regulaminem, który rozdawany jest przed startem. Oprócz najbliższego rajdu planowane są w tym roku jeszcze dwie wyprawy, 3 września i 11 listopada.

Zespół ds. Promocji

Starostwo Powiatowe w Belchatowie