Wtorek 07 maja 2024

Lekcja w terenie

Obejrzeli sprzęt bojowy i pokazy sprawnościowe, odbyli trening strzelecki. Uczniowie klas mundurowych z ,,energetyka” odwiedzili Dywizjon Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Klasy mundurowe z popularnego „energetyka” nie narzekają na brak ciekawych zajęć. Na zaproszenie dowództwa dywizjonu w Tomaszowie Mazowieckim uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystych obchodach święta 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

W tym roku przypada 95 rocznica odznaczenia 7 Pułku Ułanów Lubelskich Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz 20 rocznica odrodzenia Pułku na ziemi ojczystej.

W ramach dnia otwartych koszar pierwszoklasiści z klas strażackiej i wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie mogli zapoznać się tradycjami jednostki, sprzętem bojowym, ceremoniałem wojskowym, odbyć trening strzelecki na trenażerze „Śnieżnik”, obserwować pokazy sprawności szturmanów z elitarnej jednostki patronackiej oraz uczestniczyć w uroczystej akademii.

Krzysztof Borowski
rzecznik prasowy