Sobota 27 kwietnia 2024

Majówka z dyktandem

Pisanie dyktanda, konkursy, koncert i interaktywny spektakl będą mieć miejsce 12 maja podczas X Dyktanda Kleszczowskiego, objętego patronatem honorowym Starosty Bełchatowskiego. Przedsięwzięcie jest konkursem jednoetapowym o zasięgu ogólnopolskim. Zgłaszać można się indywidualnie lub grupami. Miejscem ortograficznych zmagań uczestników będzie – tradycyjnie – aula SOLPARKU.

dyktando glowne
Osoby, które zgłoszą się do konkursu zostaną podzielone na trzy kategorie wiekowe: ● klasy VI-VIII szkół podstawowych oraz gimnazjum; ● szkoły średnie; ● OPEN - bez ograniczeń wiekowych. W każdej kategorii jury wyłoni Mistrza i Wicemistrza Ortografii. Indywidualni uczestnicy mogą się zgłaszać aż do dnia dyktanda (włącznie), natomiast zgłoszenia grup zorganizowanych będą przyjmowane do 30 kwietnia  na adres: biblioteka@zspkleszczow.pl lub zspkleszczow@zspkleszczow.pl.

W niedzielę 12 maja warto będzie przyjść do SOLPARKU wcześniej. Rejestracja uczestników dyktanda prowadzona będzie w godz. 16.00-16.50. O godz. 16.30 zacznie się półgodzinny koncert w wykonaniu zespołu „Zelowskie Dzwonki”. Początek dyktanda ustalono na godz. 17.00. Po zakończeniu pisania uczestnicy będą mogli skorzystać z przerwy kawowej i obejrzeć wystawę prac malarskich Szymona Wiatra.
Około godz. 18.30 rozpocznie się kolejna odsłona artystyczna majowego popołudnia w SOLPARKU. Będzie to spektakl „Bez-senność”, przygotowany w oparciu o popularne dzieło Wiliama Szekspira „Sen nocy letniej”. Wykonawcami tego interaktywnego przedstawienia (widzowie będą mogli polemizować z aktorami i wpływać na kształt i rozwój akcji!) będą aktorzy Teatru Strefy Otwartej z Wrocławia. Wstęp na spektakl jest wolny. Gwarantowane są wejściówki dla uczestników dyktanda, natomiast liczba miejsc dla pozostałych widzów jest ograniczona.

Po spektaklu nastąpi jeszcze losowanie upominków wśród uczestników oraz rozstrzygnięcie konkursów:
● na najliczniejszą reprezentację szkoły/instytucji;
● na najmłodszego;
● na pierwszego zarejestrowanego uczestnika dyktanda.

Regulamin X Dyktanda Kleszczowskiego oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć pod tym artykułem lub na stronie http://zspkleszczow.pl.
Jerzy Strachocki
UG Kleszczów
Karta zgłoszenia (pdf) 0.47mb (Pobrań: 73)
X DYKTANDO KLESZCZOWSKIE- Regulamin (pdf) 0.51mb (Pobrań: 83)