Piątek 26 kwietnia 2024

Mali znawcy przyrody w Szczercowie

W Szkole Podstawowej im. ks. J. Baranowicza w Szczercowie odbyła się VI edycja konkursu „Jestem znawcą przyrody”, w którym bełchatowskie starostwo ufundowało nagrody.
glowne
Konkurs miał na celu kształtowanie świadomości ekologicznej i pozytywnego stosunku do świata przyrody. Etap szkolny poprzedzony był eliminacjami w klasach, które wyłoniły po dwóch przedstawicieli. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów klas pierwszych oraz po ośmioro uczniów klas drugich i trzecich. Każde dziecko zmagało się z pytaniami z poziomu swojej kategorii wiekowej i otrzymywało punkty za poprawne odpowiedzi. Po ich zsumowaniu ustalono następującą klkasyfikację:

Klasy pierwsze:
I miejsce: Kacper Pęciak kl. I c ( 21 pkt)
II miejsce: Franek Wasilewski kl. I c ( 17 pkt)
III miejsce: Bartosz Maskulak kl. I a ( 16 pkt)

Klasy drugie:
I miejsce: Maja Chrzanowska kl. II a ( 26 pkt)
II miejsce: Oliwier Beśka kl. II c ( 25 pkt)
III miejsce ex aequo: Karolina Kruk kl. II d ( 23 pkt)
III miejsce ex aequo: Jan Cytarzyński kl. II b ( 23 pkt)

Klasy trzecie: