Środa 01 maja 2024

Maluchy bezpieczne z Gryfinkiem

Krótkie przedstawienie, pogadanka, wspólne zdjęcie z wielkim pluszakiem i kamizelki odblaskowe w prezencie były atrakcją w przedszkolu Krasnala Hałabały, a jednocześnie wyjątkową lekcją o bezpieczeństwie na drogach.
7
Gryfinek, czyli powiatowa maskotka, spotkał się z maluchami, by przekazać im ważne informacje o bezpieczeństwie na drogach, osiedlach czy podwórkach. Dzieci chętnie słuchały i odpowiadały na pytania. Wiele zasad już znają i głośno tą wiedzą się chwaliły. Z entuzjazmem i radością maluchy przytulały się do gigantycznego, pluszowego lwa. Tym bardziej, że niecodzienny gość miał ze sobą prezenty, czyli odblaskowe kamizelki z napisem "Powiat bełchatowski" i cukierki. Celem spotkania Gryfinka z Krasnalami Hałabały, zainicjowanym spontanicznie przez kilku rodziców, była promocja bezpieczeństwa wśród dzieci.