Czwartek 06 paździenika 2022

Mammografia w październiku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Mieszkanki Bełchatowa, będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Badanie skierowane jest do pań w wieku 50- 69 lat, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

 
mammo2-1606214814
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji pań w Bełchatowie – 3 października w godzinach od 11.00 do 17.00 przy markecie ul. Witolda Budryka 69. W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w Programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy  kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.
Wynik wymagający poddaniu się dalszym badaniom diagnostycznym, celem potwierdzenia lub wykluczenia ewentualnych zmian nowotworowych otrzymuje tylko około 5 % spośród przebadanych w Programie kobiet. Spośród Pań skierowanych do diagnostyki pogłębionej tylko co piąta kobieta dowiaduje się, że choruje na raka i jest kierowana na ścieżkę szybkiego leczenia.
Przed badaniem należy się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Warto także zabrać ze sobą poprzednie wyniki mammografii. Pamiętać także należy o bezpieczeństwie w obecnej sytuacji. Do dyspozycji będą środki do dezynfekcji rąk. Należy także posiadać maseczkę ochronną.
Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.
 

źródło:LUX MED Diagnostyka
M.Rogut-Chrząszcz, Zespółd ds. Procmoji

 
← powrót