Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 29 marca 2023

Mamy dotację na zdalną naukę

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Powiat bełchatowski znalazł się na liście samorządów, które otrzymają pieniądze na zakup sprzętu komputerowego, umożliwiającego uczniom udział w zdalnych lekcjach. Bełchatowskie starostwo już przeprowadza procedurę wyłonienia dostawcy laptopów i modemów do łączenia z Internetem. Dotacja dla naszego powiatu z Centrum Projektów Polska Cyfrowa wynosi sto tysięcy złotych.
glowne komp

Sto tysięcy złotych, które otrzyma nasz samorząd, to maksymalna kwota. Szacuje się, że za tę sumę będzie można kupić 39 laptopów i 17 modemów o parametrach umożliwiających zdalną naukę. Ostateczna liczba będzie znana po zakończeniu procedury wyłonienia dostawcy sprzętu. Termin składania ofert mija 15 kwietnia. Zakupiony sprzęt zostanie wypożyczony najbardziej potrzebującym uczniom i nauczycielom, wskazanym przez dyrekcje poszczególnych szkół, administrowanych przez starostwo.

Projekt "Zdalna szkoła" jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych w formie zdalnej. Pieniądze na projekt „Zdalna szkoła” pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Gospodarczego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Zespół ds.Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
Foto;pixabay
← powrót