Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 19 czerwca 2024

Medale i dyplomy rozdane najlepszym firmom

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
F.H.U. DIAMENT Karolina Bartczak – hurtownia pokryć dachowych w Bełchatowie, PERFECT SMILE Anna Ostrowska-Goździewicz – przychodnia stomatologiczna oraz FPH „CHRUPEX" S.C. Aldona, Grzegorz Łyga to tegoroczni laureaci konkursu „Firma na medal”, organizowanego przez bełchatowskie starostwo. Wyniki rywalizacji zostały ogłoszone podczas IV Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego. Nagrodę specjalną otrzymała Rolniczo-Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska ze Szczercowa. Statuetką „Bełchatowskie skrzydła” został uhonorowany przez RIG Tadeusz Markiewicz.
głównefnm
Do dwunastej już edycji konkursu „Firma na medal” zgłosiło się siedemnaście podmiotów. Ich osiągnięcia zostały ocenione przez kapitułę konkursu, której przewodniczyła Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. Pod uwagę brano wyniki finansowe, tworzenie nowych miejsc prac, sięganie po środki zewnętrzne, inwestowanie w nowe technologie, zatrudnianie osób niepełnosprawnych, działania na rzecz ochrony środowiska i dla budowania własnej marki. Po raz pierwszy w historii konkursu pojawiła się nowa kategoria „lokalna firma rodzinna”. Rywalizowało w niej najwięcej, bo siedem podmiotów. Starosta Dorota Pędziwiatr otwierając forum gospodarcze, podziękowała firmom za zgłoszenie się do konkursu, za to, że zechciały pokazać swoje tradycje rodzinne, historię i sukcesy.

W kategorii firm działających od 1 roku do trzech lat tytuł „Firma na medal” otrzymała F.H.U. DIAMENT Karolina Bartczak – hurtownia pokryć dachowych w Bełchatowie. Firma sprzedaje pokrycia dachowe, tj: blachodachówki, blachy trapezowe, gonty i papy termozgrzewalne, zestawy orynnowań, akcesoria dachowe, okna i włazy dachowe, podbitki, tarcicę budowlaną, parapety. Dzięki temu, że jest zlokalizowana w miejscu zamieszkania właścicielki, klienci są obsługiwani w godzinach popołudniowych i w weekendy.


Do rywalizacji w tej kategorii zgłosiły się również:
BEBIBU Bogumiła Wrońska – sklep internetowy
Ofertę kieruje do nowoczesnej rodziny, począwszy od kobiet w ciąży do matek i dzieci, sprzedając im naturalne artykuły do pielęgnacji, a także środki czystości. Główna zasada, którą kieruje się właścicielka brzmi: „Zero śmieci!". Firma sukcesywnie poszerza asortyment o produkty z kategorii "eko".
MAKARA CARS Mateusz Makara – wypożyczalnia aut
Firma wypożycza samochody różnych marek i typów, od osobowych poprzez dostawcze do transportowych. Ofertę kieruje do klientów indywidualnych oraz firm na terenie całej Polski. Samochody są zadbane, serwisowane, pewne. Wkrótce w MAKARA CARS pojawi się z napędem elektrycznym.
SUGESTIA Monika Kowalska - restauracja-pizzeria
Gama serwowanych przez SUGESTIĘ dań jest szeroka. Są to pizze, makarony, sałatki, zupy, tzw. drugie dania, przystawki i desery. Smak, estetyka, świeżość składników i zaspokajanie indywidualnych sugestii klientów są tutaj na porządku dziennym.

W kategorii firm działających powyżej 3 lat i zatrudniających do 50 pracowników zwyciężyła PERFECT SMILE Anna Ostrowska-Goździewicz, nowoczesna przychodnia stomatologiczna, wykorzystująca sprzęt i materiały najwyższej jakości, z szerokim wachlarzem bezbolesnych usług z zakresu stomatologii (m.in. ortodoncja, stomatologia dziecięca i dla dorosłych, periodontologia, endodoncja, chirurgia stomatologiczna i szczękowa, protetyka, implantologia, profilaktyka). Renoma przychodni przyciąga pacjentów także spoza Bełchatowa.

Dyplomy za udział w konkursie w tej kategorii otrzymały:
eMBud Marcin Bartczak – usługi dekarskie
Profesjonalnie, bezpiecznie i terminowo firma zajmuje się demontażem starych pokryć dachowych, montażem więźb oraz wszelkiego rodzaju pokryć. Jako pogotowie dekarskie naprawia w ciągu 24 h usterki, spowodowane anomaliami pogodowymi. Współpracuje z wspólnotami mieszkaniowymi w mieście realizując dla nich remonty pokryć dachowych na blokach, halach, magazynach, ale także w budynkach użyteczności publicznej, jak szkoły czy przedszkola.
Zakład Handlowo – Usługowy AUTO – PRIMA Kowalscy Spółka Jawna; Kowalski Józef – właściciel
Firma wykonuje badania techniczne pojazdów, naprawia samochody i szkoli kierowców.
INFOGLOB SECURITY SYSTEM Łukasz Pietras – usługi telekomunikacyjne i monitoringowe
Firma koncentruje się na działalności usługowo – handlowej, ukierunkowanej dwutorowo: a) dostawa usług technologii telekomunikacyjnych (dostęp do Internetu, transmisje danych, budowa sieci VPN, budowa i utrzymanie IT sieci firmowych oraz sieci miejskich); b) usługi związane z systemami zabezpieczeń mienia (nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego i powiadamiania).

Tytuł „Firmy na medal” wśród lokalnych firm rodzinnych otrzymała FPH „CHRUPEX" S.C. Aldona, Grzegorz Łyga. Firma specjalizuje się w branży FMCG, której korzenie sięgają do 1993 roku. Przedsiębiorstwo produkuje chrupki kukurydziane, słodycze i słodkie przekąski. 25- letnie doświadczenie pozwoliło poznać potrzeby i preferencje polskich rodzin, dzięki czemu CHRUPEX oferuje produkty o niepowtarzalnym smaku i jakości. Firmę wyróżnia staż na rynku, rodzinne tradycje i sprawne zarządzanie. Chęć rozwoju, oferowanie nowych, smaczniejszych i bardziej ekologicznych produktów, to dodatkowe atuty marki.


Pozostałe lokalne firmy rodzinne otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie:
FHPU „MARCZAK" S.C. Florian Marczak, Przemysław Marczak - masarnia
Firma istnieje od 28 lat. Najpierw zajmowała się ubojem i sprzedażą mięsa, od 4 lat wyrabia również wędliny. Mała firma rodzinna, która nie prowadzi masowej produkcji, przygotowuje mięso i wędliny jedynie w ilościach potrzebnych dla klientów lokalnych. Florian Marczak specjalizuje się głównie w tradycyjnych, typowo polskich wyrobach wędliniarskich. Główną sprzedaż prowadzi w sklepie firmowym w Bełchatowie, jej wyroby nierzadko trafiają także do sklepów i restauracji na terenie ościennych powiatów.
Zakład Zegarmistrzowski Andrzej Kowalski
Zakład, jako jedyny na terenie gminy Szczerców, prowadzi działalność typową dla swojego profilu. Od 1962 r. przechodzi „z ojca na syna", świadczy usługi dla mieszkańców całego powiatu bełchatowskiego w zakresie renowacji antyków, naprawy zegarków, biżuterii.
INTERLOGOS S.C. Anna Olejniczak, Jarosław Olejniczak
Ośrodek realizuje dla klientów indywidualnych, grup i firm szkolenia językowe oraz zawodowe na terenie kraju. Do najbardziej popularnych szkoleń należą m. in.: BHP, kadry i płace, księgowość komputerowa, pierwsza pomoc przedmedyczna, opieka osób starszych, kurs komputerowy, barmański, kelnerski i wiele innych. Od kilku lat prowadzi niepubliczny żłobek i przedszkole „Kraina Malucha".
BOGDAR Zarządca Nieruchomości – Bogdan Kotecki
Wykonuje czynności mające na celu: zapewnienie właściwej gospodarki ekonomiczno – finansowej nieruchomości, zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości, zapewnienie właściwej gospodarki energetycznej, bieżące administrowanie nieruchomością, utrzymanie nieruchomości w stanie niepogorszonym, uzasadnione inwestowanie w nieruchomość. Działalność prowadzona jest tylko na terenie Bełchatowa. Współpracuje z firmami z powiatu bełchatowskiego, wspierając jednocześnie lokalny biznes.
Zakład Kominiarski Z.U.H. Włodzimierz Kudaj
Usługi kominiarskie w pełnym zakresie: czyszczenie, udrażnianie przewodów kominowych; opiniowanie dla celów podłączeń grzewczych i kotłów c.o.; opiniowanie dla celów prokuratury i sądów, doradztwo w zakresie wyboru źródła ciepła, rozwiązań wentylacji; inwentaryzowanie podłączeń izolowanych, regulacje instalacji kominowych.
Zakład Handlowo – Usługowy „AUTO – PRIMA" Kowalscy Spółka Jawna; Kowalski Józef – właściciel
Firma wykonuje badania techniczne pojazdów, naprawia samochody i szkoli kierowców.
W 1989 r. Józef Kowalski założył pierwszy w Bełchatowie prywatny ośrodek szkolenia kierowców. W 1994 r. działalność została przekształcona w rodzinną spółkę cywilną, a do oferty dołączono handel samochodami oraz pośrednictwo kredytowe. Spółka nie dysponowała własnym placem do ekspozycji aut. Znaleziono takie miejsce przy ul. Czaplinieckiej, gdzie na kilka lat pojawił się także komis samochodowy. Obecnie „AUTO-PRIMA" naprawia pojazdy i realizuje badania techniczne pojazdów.

Do udziału w kategorii firm działających powyżej 3 lat i zatrudniających powyżej 50 pracowników zgłosiła się tylko jedna firma - Rolniczo-Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska ze Szczercowa. Kapituła przyznała jej nagrodę specjalną. Jej główna działalność to skup i przetwórstwo mleka, produkcja artykułów nabiałowych: mleka, twarogów, masła śmietankowego, kefiru, jogurtu, maślanki, gomółki. Sprzedaż na terenie woj. łódzkiego, dolnośląskiego, mazowieckiego. Jedyny zakład przetwórstwa mleka w powiecie bełchatowskim.


Po raz trzeci w historii została też wręczona nagroda „Bełchatowskie skrzydła”. Przyznaje ją Regionalna Izba Gospodarcza osobom czy podmiotom, które często nie są zauważane czy doceniane, a pomagają innym, motywują, wspierają, służą działaniem, radą, są wzorem do naśladowania. W tym roku wyróżniono Tadeusza Markiewicza, pedagoga, samorządowca, byłego dyrektora I LO, obecnie prezesa Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO, mocno zaangażowanego w szkolenia żeglarskie młodych ludzi, motywującego młodzież do do aktywności, pasji i pozytywnej przygody.

Dla laureatów konkursu "We are the champions" zaśpiewała Kinga Kubik.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
Zdjęcia: Michał Błaszczyk
← powrót