Piątek 26 kwietnia 2024

Mieszkańcy powiatu spotkają się na wielkim pikniku w sobotę, 3 czerwca

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr zaprasza mieszkańców w sobotę, 3-go czerwca, na Powiatowy Piknik Rodzinny. Będą występy artystyczne, pokazy strażackie, konkursy z nagrodami, zawody szachowe, dyskoteka i mnóstwo atrakcji dla dzieci. W strefie gastronomicznej gospodynie będą częstować domowymi smakołykami. Wyjątkową atrakcją pikniku będzie Bitwa Regionów, czyli etap powiatowy ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich. Miejscem wydarzenia są tereny zielone przy Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie.
piknik6
To druga odsłona tej inicjatywy w historii samorządu Powiatu Bełchatowskiego. Ubiegłoroczny, pierwszy Powiatowy Piknik Rodzinny, odwiedziło bardzo wielu mieszkańców zachęconych zabawą przy muzyce, atrakcjami sportowo-rekreacyjnymi i poczęstunkiem. Jak zapowiada Starosta Bełchatowski, Dorota Pędziwiatr, pomysłodawczyni i główny organizator przedsięwzięcia, Powiatowy Piknik Rodzinny 2023 będzie radosnym i wypełnionym atrakcjami wydarzeniem.

- W programie pikniku znajdują się występy utalentowanych artystycznie mieszkańców. Muzyka, a przy niej zabawa taneczna, królować będą przez całe popołudnie aż do późnego wieczora – mówi starosta Dorota Pędziwiatr. - Gospodynie wiejskie z siedmiu kół z kilku gmin w powiecie przygotują poczęstunek swojskim jedzeniem. Będzie mnóstwo pomysłów dla dzieci. Jestem przekonana, że oferta pikniku zadowoli nie tylko najmłodszych, ale całe rodziny. Wstęp jest otwarty dla wszystkich. Bardzo gorąco zapraszam.

Koła gospodyń wiejskich, o których wspomniała starosta, zmierzą się jednocześnie w ogólnopolskim konkursie kulinarnym pn. „Bitwa regionów”. W Bełchatowie odbędą się eliminacje powiatowe. O nagrodę oraz możliwość startu na kolejnych poziomach walczyć będą: (G. Bełchatów) KGW Dobrzelów, KGW Niedyszyna, KGW Domiechowice, (G.Drużbice) KGW Stefanów, KGW Suchcice, (G.Szczerców) KGW Niwy, (G.Rusiec) KGW „Dąbrowianki” w Dąbrowie Rusieckiej. Zadaniem każdego z kół będzie przygotowanie jednej potrawy. O werdykcie zdecyduje specjalna komisja. Gospodynie przygotują także potrawy dla uczestników pikniku m.in. pierogi, chleb ze smalcem, bigos, kopytka, zupy, paszteciki, zimne zakąski i swojską kiełbasę, kluchy parowe z młodą kapustą i przeróżne ciasta.

Dzieci zapewne skuszą lody, wata cukrowa i popcorn oraz olbrzymie dmuchane zjeżdżalnie. Animacje dla milusińskich poprowadzi Fundacja „Nitka”. Na stadionie lekkoatletycznym odbędą się mini turnieje sportowe. Kto woli spokojniejsze konkurencje, może wystartować w symultanie szachowej, w której nawet dwudziestu zawodników będzie próbować pokonać jednego mistrza Emila Osińskiego. Ponadto będą przeróżne stosika z tysiącem drobiazgów. Na stoisku bełchatowskiego starostwa będzie można spróbować szczęścia i zakręcić kołem fortuny. Do wygrania powiatowe suweniry i nagrody od partnerów.
Do zobaczenia 3 czerwca na Powiatowym Pikniku Rodzinnym!

Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji