Niedziela 28 kwietnia 2024

Moda na bezpieczeństwo

Powiatowe Centrum Sportu zarządzające powiatowym lodowiskiem w Bełchatowie zainicjowało akcję „Bezpieczne lodowisko”.  Każdy, kto korzysta z lodowiska, może bezpłatnie wypozyczyć kask. Obsługa lodowiska posiada ich prawie 100.

Powiatowe Centrum Sportu zarządzające powiatowym lodowiskiem w Bełchatowie zainicjowało akcję „Bezpieczne lodowisko”. Odbył się tutaj briefing prasowy z udziałem Szczepana Chrzęsta, Starosty Bełchatowskiego oraz Anity Muszyńskiej, dyrektor PCS, podczas którego przedstawiono dziennikarzom główne założenia tej inicjatywy.

Cel akcji jest prosty. Chcemy, aby osoby korzystające z powiatowego lodowiska zakładały kaski ochronne – wyjaśnia Szczepan Chrzęst, starosta bełchatowski. - Niestety, mało osób korzysta z tej możliwości, która - co trzeba podkreślić - jest bezpłatna. Upadek na lodzie może się źle skończyć, a kask skutecznie ochrania głowę, która jest najbardziej narażona na urazy.

- Posiadamy 95 kasków, które bezpłatnie udostępniamy łyżwiarzom – mówi Anita Muszyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu. - Za pośrednictwem lokalnych redakcji apelujemy o „modę na bezpieczeństwo” na powiatowym lodowisku. Do tej pory nie mieliśmy – na szczęście - żadnych groźnych zdarzeń, jednak wolimy uniknąć tego rodzaju sytuacji. Liczę na to, że nasi łyżwiarze zechcą być i modni, i bezpieczni.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy