Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Modlitwa i kwiaty w hołdzie polskiej wolności

11 listopada 2016 r. w całym kraju obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bełchatowianie również świętowali. Główna uroczystość patriotyczna odbyła się na placu kościelnym przy ul. Czyżewskiego.
1
Uroczystość upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości rozpoczęła  Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, którą celebrował acb Adam Lepa. Po nabożeństwie zgromadzono się na przykościelnym placu. Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego podkreśliło patriotyczny charakter uroczystości i nadało jej podniosły charakter. Apel Poległych i złożenie przysięgi przez nowych członków Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW JS 1001  to także  tradycyjne elementy bełchatowskiego Święta Niepodległości.

Następnie przedstawiciele władz samorządowych, zakładów pracy, stowarzyszeń, organizacji politycznych i społecznych złożyli kwiaty pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej. W imieniu Zarządu Powiatu w Bełchatowie hołd poległym oddali Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski oraz Grzegorz Gryczka, p.o. wicestarosty.

Anna Rumik
Zespół ds. Promocji