Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Motoryzacyjne święto w Zelowie

Ponad 150 pojazdów, pokazy Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP w Zelowie, atrakcje dla dzieci, widowiskowy przejazd ulicami Zelowa i tłum zwiedzających - tak można podsumować III Wystawę pojazdów zabytkowych, która odbyła się w niedzielę 26 maja br. w Zelowie
głowne

Ponadto, podczas wystawy oddano 11 litrów krwi w Krwiobusie, a także zebrano 5 600,00 złotych na leczenie 11-letniego Patryka Olejnika.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek, który oficjalnie otworzył wystawę oraz powitał zwiedzających życząc wielu motoryzacyjnych wrażeń. Następnie wraz z Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego Grzegorzem Wojciechowskim, Radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego Dariuszem Rogutem, a także przedstawicielami powiatu bełchatowskiego - Wicestarostą Bełchatowskim Jackiem Bakalarczykiem i członkiem zarządu Powiatu Bełchatowskiego Leszkiem Maciaszczykiem obejrzeli przybyłe na wystawę zabytkowe pojazdy.
Punktem kulminacyjnym, kończącym imprezę, była parada wszystkich pojazdów głównymi ulicami Zelowa. W asyście tłumnie zgromadzonych widzów, trąbienia klaksonów i blasku fleszy właściciele pojazdów, jak co roku zakończyli to wyjątkowe motoryzacyjne święto w Zelowie.
Organizatorem wystawy było Stowarzyszenie "Stare Tłoki".

źródło: Gmina Zelów