Poniedziałek 29 kwietnia 2024

MultiWakacje z PCS

Zmagania lekkoatletyczne i sprawnościowe, mecze badmintona i koszykówki, to nie jedyne atrakcje przygotowane dla dzieci, które spędzą dwa tygodnie wakacji razem z Powiatowym Centrum Sportu. Na turnusowe "Wakacje z PCS", które zakończą się 22 sierpnia, zdecydowało się ok. 240 dzieci.

W ramach akcji pn. „Wakacje z PCS”, rozpoczął się właśnie II turnus zajęć sportowych dla dzieci z Powiatu Bełchatowskiego w wieku 7 – 12 lat. Dzięki licznym obiektom sportowym, jakie posiada Powiatowe Centrum Sportu młodzi uczestnicy mogą liczyć na rozegranie meczy siatkówki, piłki nożnej, tenisa ziemnego czy popularnego ostatnio korfballu - ta koedukacyjna gra zespołowa, w której zawodnicy obojga płci grają w jednej drużynie, ćwiczy spostrzegawczość i dobrą koordynację ruchową. Co ważne jest grą bezkontaktową.

Podczas trwającego 10 dni turnusu dzieci wezmą również udział w licznych zmaganiach lekkoatletycznych i sprawnościowych. Każdy dzień zaś będzie zwieńczony wejściem na basen. Wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry odpowiedzialnej za prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych na obiektach Powiatowego Centrum Sportu.

Kolejne turnusy rozpoczną się kolejno 28 lipca i 11 sierpnia. W każdym z nich weźmie udział ok. 60 dzieci.

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu

Aleksandra Leśna