Niedziela 28 kwietnia 2024

Nagrody dla sportowców według dokładniejszych reguł

30 tys. zł jest w tym roku do podziału między sportowców i trenerów z powiatu, którzy legitymują się dużymi sukcesami. Wysokość nagród pieniężnych ustala regulamin, który zatwierdzili radni powiatu.

Pod dyskusję radnych na XXV sesji w obecnej kadencji samorządu poddany został regulamin przyznawania nagród pieniężnych sportowcom i trenerom za ich wybitne osiągnięcia. Funkcjonujący od kilku lat dokument został doprecyzowany tak, by uniknąć uznaniowości i zminimalizować ewentualne roszczenia czy pretensje wnioskodawców. Radni zaakceptowali zaproponowane zmiany, dzięki czemu regulamin zawiera teraz wzór na kwotę bazową i wyliczenie wysokości nagrody pieniężnej dla zawodnika. Kwota bazowa jest ilorazem puli środków przyznanych na nagrody w budżecie powiatu pomniejszoną o sumę środków na nagrody dla trenerów i działaczy sportowych i liczbę wniosków spełniających kryteria. Wysokość nagrody dla każdego zawodnika stanowi iloczyn kwoty bazowej (od 1-krotności do 5-krotności) i jest uzależnione od rangi najwyższego osiągnięcia każdego zawodnika. Wnioski mogą być składane po ukończonym sezonie w danej dyscyplinie, ale nie później niż do 15 listopada. Zostaną one rozpatrzone do 30 listopada.

Powiat bełchatowski wraz z czternastoma innymi powiatami z województwa łódzkiego będzie uczestniczyć we wspólnych pracach związanych, najogólniej mówiąc, z cyfryzacją baz danych geodezyjnych i kartograficznych. W tym celu powołany zostanie Związek Powiatów Województwa Łódzkiego z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Radni przyjęli na sesji statut organizacji.

Jedenastoma głosami „za” przy czterech „przeciw” i sześciu „wstrzymujących się” rada zdecydowała o przeprowadzeniu przez Komisję Rewizyjną RP kontroli nowego stadionu lekkoatletycznego w Powiatowym Centrum Sportu. Powodem jest szereg wątpliwości dotyczących wysokich kosztów wyposażenia obiektu, jak też zastosowanych rozwiązań technicznych i architektonicznych.

Agnieszka Zawodzińska

Zespół ds. Promocji