Wtorek 30 kwietnia 2024

Nagrody starosty za oddaną służbę

Witold Siekierski z OSP w Zelowie, Sławomir Kołodziej z KP PSP w Bełchatowie, Marcin Świerczyński z Komisariatu Policji w Zelowie otrzymali nagrody od Starosty Bełchatowskiego za niesienie pomocy podczas akcji ratowniczo – gaśniczej w czasie  pożaru hali w Zelowie.

Trzech funkcjonariuszy, tj. dwóch strażaków i policjant, którzy brali udział w niedawnym pożarze hali magazynowej w Zelowie, zostało wyróżnionych przez Starostę Bełchatowskiego za wzorową postawę i niesienie pomocy podczas akcji ratowniczo – gaśniczej. Są to :

- druh Witold Siekierski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie,

- starszy aspirant Sławomir Kołodziej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie,

- aspirant Marcin Świerczyński z Komisariatu Policji w Zelowie.

Wszyscy zostali zaproszeni do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, gdzie z rąk starosty Szczepana Chrzęsta odebrali listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe.

Poprzez te wyróżnienia skierowane zostały wyrazy podziękowań i uznania dla wszystkich służb, które niosły pomoc ludziom i walczyły z żywiołem. Obecni na spotkaniu Stanisław Krasoń, Komendant Powiatowy PSP oraz Sławomir Barasiński – zastępca KP Policji przypomnieli o najważniejszych etapach kilkudniowej akcji ratowniczo - gaśniczej, począwszy od zauważenia ognia, poprzez ewakuację osób z hali i pobliskich zabudowań, zabezpieczenie mienia i ugaszenie pożaru. Komendanci pochwalili decyzję starosty o uhonorowaniu funkcjonariuszy.

Bohaterowie opowiadali o swojej służbie skromnie i z pokorą określając swoją postawę jako zwykłą służbę drugiemu człowiekowi.  Mieli świadomość narażania własnego zdrowia i życia, ale poczucie obowiązku i oddanie swojej pracy nie pozwoliły zachować się inaczej. Wyróżnienie jest dla nich i ich rodzin dużą satysfakcją.

Przypomnijmy, największy od kilkunastu lat na terenie powiatu bełchatowskiego pożar wybuchł w nocy z 4 na 5 września na terenie dawnych zakładów przemysłowych w Zelowie. W akcji gaśniczej brało udział łącznie 35 zastępów straży pożarnej z sześciu powiatów. Wiele godzin trwało dogaszanie pogorzeliska. Pożar objął 4 tysiące metrów kwadratowych hali, w której znajdowały się odpady z tworzyw sztucznych. Zabudowanie doszczętnie spłonęło i zawaliło się. Straty oszacowano wstępnie na ok. 2 mln zł.

K.Borowski, A.Zawodzińska - Starostwo Powiatowe w Bełchatowie