Niedziela 28 kwietnia 2024

Najlepszy instruktor z Bełchatowa

W bełchatowskim starostwie odbyło się spotkanie z bełchatowianinem Mateuszem Kopka, który zdobył pierwsze miejsce z udzielania pierwszej pomocy oraz pierwsze miejsce ze znajomości przepisów ruchu drogowego w XIII Ogólnopolskim Konkursie Instruktor Roku. W klasyfikacji ogólnej Mateusz Kopka zajął ósme miejsce wśród dwudziestu siedmiu instruktorów z całego kraju.

Szczepan Chrzęst, starosta bełchatowski oraz Marek Jasiński, wicestarosta bełchatowski, przekazali laureatowi gratulacje i upominek od starostwa. W spotkaniu brał także udział Janusz Kuśmierek, prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego.

Finał konkursu Instruktor Roku 2012 rozgrywany był w lipcu w Krakowie. Składał się z pięciu dyscyplin: testu wiedzy teoretycznej, pokazu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, precyzji poleceń (jazda zgodnie z poleceniami kolegi z zasłoniętą przednią szybą), celności Lancelota (zbieranie wiszących kółek przy pomocy „lancy” przymocowanej do boku pojazdu oraz stabilności Stewarda (jazda z przeszkodami z piłeczką na talerzu przymocowanym do maski – trzeba jeździć na tyle ostrożnie, by piłeczka nie wypadła z talerza).

Krzysztof Borowski