Niedziela 28 kwietnia 2024

Nauka jazdy na łyżwach przyjemna i profesjonalna

Na powiatowym lodowisku można korzystać z sprzętu, który pomaga dzieciom w nauce jazdy na łyżwach. To tzw. pingwiny lub chodziki lodowe. Można też zapisac sie na profesjonalny kurs.

Na powiatowym lodowisku można korzystać z sprzętu, który pomaga dzieciom w nauce jazdy na łyżwach. To tzw. pingwiny lub chodziki lodowe. Chodzik lodowy ma metr wysokości, wyposażony jest w płozy i uchwyty.

- Kupiliśmy 10 sztuk podpórek, które cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych ze względu na funkcjonalność i przydatność podczas nauki jazdy na łyżwach. Dodatkową zachętą jest przyjazny wygląd „pingwinków” – mówi Anita Muszyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. - Do końca sezonu udostępniamy je bezpłatnie.

Lodowisko zaprasza na intensywne kursy nauki jazdy na łyżwach, w których mogą brać udział także dorośli. Przygotowano trzy moduły szkoleniowe, pierwszy z nich już trwa, a dwa kolejne są zaplanowane  w terminach:
1.07.01.2013 r. – 26.01.2013 r. – 10 spotkań
2.04.02.2013 r. – 23.02.2013 r. – 10 spotkań

Dla każdego modułu ustalony zostanie harmonogram spotkań. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach 10-osobowych: dzieci – godz. 19:00, dorośli – godz. 20:00. Do udziału w szkoleniu upoważnia wykupiony karnet: dla dzieci 50 zł, dla dorosłych – 100 zł.

Program każdego szkolenia obejmuje 10 lekcji jazdy na łyżwach od podstaw. PCS zaprasza osoby początkujące, zainteresowane fachowym instruktażem i bezpiecznym korzystaniem z lodowiska. Szczegóły oferty na stronie www.pcs-belchatow.pl oraz pod nr tel. 44 733 01 70, 604 552 956.

Krzysztof Borowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie