Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

Niebieskie balony w Bełchatowie: Świętowanie Dnia Świadomości Autyzmu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Setki niebieskich balonów wypuścili dzisiaj w niebo mieszkańcy zebrani na pl. Narutowicza w Bełchatowie na znak solidaryzmu z osobami w spektrum autyzmu. Happening był elementem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu „Niebieski motyl dla autyzmu”, które honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
1 (54)

Starosta Dorota Pędziwiatr podziękowała dyrekcji i kadrze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bełchatowie za organizację wydarzenia, które propaguje wiedzę na temat autyzmu i buduje wrażliwość społeczną w tym zakresie oraz wszystkim, którzy angażują się w tego typu działania. Przypomniała też, że choć osobom w spektrum autyzmu ciężko czasami zrozumieć otaczający świat, to chcą czuć się potrzebne i kochane, dlatego tak ważna jest edukacja w zakresie trudności z jakimi się borykają.
Uczestnicy obchodów mieli też okazję obejrzeć w sali widowiskowo – teatralnej PGE Giganty Mocy występy artystyczne uczniów SOSW w Bełchatowie i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej. Na zakończenie Starosta Dorota Pędziwiatr i Dyrektor SOSW w Bełchatowie Małgorzata Stemplewska wręczyły nagrody laureatom konkursu „Niebieski motyl dla autyzmu”.
← powrót