Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Noktowizor dla Społecznej Straży Rybackiej

W dniu 7 lipca 2014 r. Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski wraz z Jolantą Pawlikowską, Naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przekazali Społecznej Straży Rybackiej reprezentowanej przez Komendanta SSR Stefana Fuza, oraz strażnika SSR Zenona Szymaniaka noktowizor cyfrowy zakupiony przez Powiat Bełchatowski w celu ograniczania zjawiska kłusownictwa.

Powiat Bełchatowski od początku swego istnienia aktywnie wspiera lokalną społeczność wędkarzy. Działania te nie ograniczają się jedynie do wypełniania ustawowych obowiązków związanych z wydawaniem kart wędkarskich, których urząd rokrocznie przekazuje kilkaset, ale przybierają formę konkretnego wsparcia udzielanego amatorom wędkowania. Powiat dba o to, aby wędkarstwo nie cierpiało z powodu kłusownictwa i innych nielegalnych działań, dlatego cały czas bardzo aktywnie współpracuje ze Społeczną Strażą Rybacką działającą na naszym terenie. Współpraca ta przybiera formę szkoleń organizowanych dla Społecznej Straży Rybackiej, wsparcia materiałowego w postaci specjalistycznej odzieży ochronnej, czy też doposażenia strażników w świeżo zakupiony, wysokiej klasy sprzęt noktowizyjny ułatwiający prowadzenie działań nocnych.

Rafał Owczarek, WOŚRiL