Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 12 czerwca 2024

Nominowani w konkursie "Firma na medal"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Piętnaście lokalnych firm bierze udział w wyścigu po tytuł "Firma na medal". Aż siedem będzie rywalizować w kategorii "firma rodzinna". Reprezentowane są różne branże, m.in gastronomiczna, samochodowa, szkoleniowa, dekarska, kominiarska, medyczna i sklep internetowy.
glowne21
Konkurs starosty bełchatowskiego od ponad dziesięciu lat zachęca firmy do pokazania swojej działalności mieszkańcom powiatu. Firmy, które się zgłaszają, już na starcie pokazują, że są pewne swojej dobrej marki, wysokiej jakości usług czy artykułów, są solidne i godne zaufania. Firmy będzie oceniać kapituła konkursu na czele z Dorotą Pędziwiatr, starostą bełchatowskim. Wyniki zostaną ogłoszone 5 kwietnia podczas IV Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego.

Kategoria I. FIRMY PROWADZĄCE DZIAŁALNOŚĆ OD POWYŻEJ 1 ROKU DO 3 LAT

1. BEBIBU Bogumiła Wrońska – sklep internetowy
Ofertę kieruje do nowoczesnej rodziny, począwszy od kobiet w ciąży, do matek i dzieci. W sklepie mozna kupić artykuły do naturalnej pielęgnacji, a także naturalne środki czystości. Głowna zasada, którą kieruje się właścicielka brzmi: "Zero śmieci!" Dlatego też towar w ofercie BEBIBU jest przyjazny środowisku i człowiekowi. Firma sukcesywnie poszerza asortyment o produkty z kategorii "eko".

2. MAKARA CARS Mateusz Makara – wypożyczalnia aut
Firma wypożycza samochody różnych marek i typów, od osobowych poprzez dostawcze, do transportowych. Ofertę kieruje do klientów indywidualnych oraz firm na terenie całej Polski. Samochody są zadbane, serwisowane, pewne. Wkrótce w MAKARA CARS pojawi się samochód z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

3. SUGESTIA Monika Kowalska - restauracja-pizzeria
Gama serwowanych przez SUGESTIĘ dań jest szeroka. Są to pizze, makarony, sałatki, zupy, tzw.drugie dania, przystawki i desery. Smak, estetyka, świeżość składników i zaspokajanie indywidulnych sugestii klientów sa tutaj na porządku dziennym.

4. F.H.U. DIAMENT Karolina Bartczak – hurtownia pokryć dachowych
Firma sprzedaje pokrycia dachowe, tj: blachodachówki, blachy trapezowe, gonty i papy termozgrzewalne, zestawy orynnowań RVC i metalowe, akcesoria dachowe, okna i włazy dachowe, podbitki, tarcicę budowlaną, parapety. Dzięki temu, że hurtownia jest zlokalizowana w miejscu zamieszkania właścicielki, klienci są obsługiwani w godzinach popołudniowych i w weekendy.
.
Kategoria II. FIRMY PROWADZĄCE DZIAŁALNOŚĆ POWYŻEJ 3 LAT, ZATRUDNIAJĄCE DO 50 OSÓB

1. PERFECT SMILE Anna Ostrowska-Goździewicz – przychodnia stomatologiczna
To nowoczesna przychodnia stomatologiczna, wykorzystująca sprzęt i materiały najwyższej jakości, z szerokim wachlarzem bezbolesnych usług z zakresu stomatologii (m.in. ortodoncja, stomatologia dziecięca i dla dorosłych, periodontologia, endodoncja, chirurgia stomatologiczna i szczękowa, protetyka, implantologia, profilaktyka). Wieść o renomie przychodni popłynęła już poza Bełchatów, jej pacjentami są także mieszkańcy innych miejscowości.

2. eMBud Marcin Bartczak – usługi dekarskie
Firma zajmuje się demontażem starych pokryć dachowych, montażem więźb oraz wszelkiego rodzaju pokryć: blaszanych, ceramicznych i cementowych. Dodatkowo świadczy usługi pogotowia dekarskiego. Wszystkie usterki, spowodowane anomaliami pogodowymi, eMBud naprawia w ciągu 24 h. Dodatkowo współpracuje z wspólnotami mieszkaniowymi na terenie Bełchatowa, realizując dla nich remonty pokryć dachowych na blokach, halach, magazynach, ale także w budynkach użyteczności publicznej, jak szkoły czy przedszkola. Profesjonalnie, bezpiecznie i terminowo – to kwintesencja jakości tej firmy.

3. Zakład Handlowo – Usługowy "Auto – Prima" Kowalscy Spółka Jawna
Firma wykonuje badania techniczne pojazdów, naprawia samochody i szkoli kierowców.

4. INFOGLOB SECURITY SYSTEM Łukasz Pietras – usługi telekomunikacyjne i monitoringowe
Firma koncentruje się na działalności usługowo – handlowej, ukierunkowanej dwutorowo: a) dostawa usług technologii telekomunikacyjnych (dostęp do Internetu, transmisje danych, budowa sieci VPN, budowa i utrzymanie IT sieci firmowych oraz sieci miejskich); b) usługi zwiazane z systemami zabezpieczeń mienia (nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego i powiadamiania).

Kategoria III. FIRMY PPOWADZĄCE DZIAŁALNOŚĆ POWYŻEJ 3 LAT, ZATRUDNIAJĄCE POWYŻEJ 50 OSÓB

1. ROLNICZO-PRACOWNICZA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA
Główna działalność to skup i przetwórstwo mleka, produkcja artykułów nabiałowych: mleka, twarogów, masła śmietankowego, kefiru, jogurtu, maślanki, gomółki. Sprzedaż na terenie woj. łódzkiego, dolnośląskiego, mazowieckiego. Jedyny zakład przetwórstwa mleka w powiecie bełchatowskim.
Kategoria IV. LOKALNA FIRMA RODZINNA

1. FHPU "MARCZAK" S.C. FLORIAN MARCZAK, PRZEMYSŁAW MARCZAK - masarnia
Firma istnieje od 28 lat. Najpierw zajmowała się tylko ubojem i sprzedażą mięsa, od 4 lat wyrabia również wędliny. Jest to mała firma rodzinna, która nie prowadzi masowej produkcji, przygotowuje mięso i wędliny jedynie w ilościach potrzebnych dla klientów lokalnych. Florian Marczak specjalizuje się głównie w tradycyjnych, typowo polskich wyrobach wędliniarskich, często na zamówienie (na różnego rodzaju uroczystości, wesela, komunie, imprezy). Główną sprzedaż asortymentu prowadzi w sklepie firmowym w Bełchatowie. Jednakże ich wyroby nierzadko trafiają także do sklepów i restauracji na terenie ościennych powiatów.

2. ZAKŁAD ZEGARMISTRZOWSKI ANDRZEJ KOWALSKI - zegarmistrz
Zakład, jako jedyny na terenie gminy Szczerców, prowadzi działalność typową dla swojego profilu. Od 1962 r. przechodzi "z ojca na syna", świadczy usługi dla mieszkańców całego powiatu bełchatowskiego w zakresie renowacji antyków, naprawy zegarków, biżuterii.

3. INTERLOGOS S.C. ANNA OLEJNICZAK, JAROSŁAW OLEJNICZAK - szkolenia, żłobek i przedszkole 
Ośrodek realizuje szkolenia językowe oraz zawodowe na rynku lokalnym oraz w ramach projektów unijnych na terenie całej Polski. Naucza języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, norweskiego, a do najbardziej popularnych szkoleń należą m. in.: BHP, kadry i płace, księgowość komputerowa, pierwsza pomoc przedmedyczna, opieka osób starszych, kurs komputerowy, barmański, kelnerski, recepcjonisty, rezydent biura turystycznego i wiele innych. Realizuje szkolenia dla osób indywidualnych, dla grup i firm. Od kilku lat prowadzi niepubliczny żłobek i przedszkole "Kraina Malucha".

4. FIRMA PRODUKCYJNO – HANDLOWA "CHRUPEX" S.C. ALDONA ,GRZEGORZ ŁYGA - produkcja spożywcza
Firma specjalizuje się w branży FMCG, której korzenie sięgają aż do roku 1993 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją chrupek kukurydzianych, słodyczy i słodkich przekąsek. 25- letnie doświadczenie pozwoliło poznać potrzeby i preferencje polskich rodzin, dzięki czemu CHRUPEX oferuje produkty o niepowtarzalnym smaku i jakości. Firmę wyróżnia staż na rynku, rodzinne tradycje i sprawne zarządzanie. Chęć rozwoju, oferowanie nowych, smaczniejszych i bardziej ekologicznych produktów, to dodatkowe atuty marki.

5. BOGDAR ZARZĄDCA NIERUCHOMOŚCI – BOGDAN KOTECKI 
Wykonuj czynności mające na celu: zapewnienie właściwej gospodarki ekonomiczno – finansowej nieruchomości, zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości, zapewnienie właściwej gospodarki energetycznej, bieżące administrowanie nieruchomością, utrzymanie nieruchomości w stanie niepogorszonym, uzasadnione inwestowanie w nieruchomość. Działalność prowadzona jest tylko na terenie Bełchatowa. Współpracuje z firmami z powiatu bełchatowskiego, wspierając jednocześnie lokalny biznes.

6. ZAKŁAD KOMINIARSKI Z.U.H. WŁODZIMIERZ KUDAJ
Usługi kominiarskie w pełnym zakresie: czyszczenie, udrażnianie przewodów kominowych; opiniowanie dla celów podłączeń grzewczych i kotłów c.o.; opiniowanie dla celów prokuratury i sądów, doradztwo w zakresie wyboru źródła ciepła, rozwiązań wentylacji; inwenteryzowanie podłączeń izolowanych, regulacje instalacji kominowych.

7. Zakład Handlowo – Usługowy "Auto – Prima" Kowalscy Spółka Jawna;
Firma wykonuje badania techniczne pojazdów, naprawia samochody i szkoli kierowców.
W 1989 r. Józef Kowalski załozył pierwszy w Bełchatowie prywatny ośrodek szkolenia kierowców. Działalność była prowadzona w I LO. W 1992 r. Ośrodek przeniósł się do własnego budynku przy ul. W. Polskiego. W 1994 r. działalność została przekształcona w rodzinną spółkę cywilną, a do oferty dołączono handel samochodami oraz pośrednictwo kredytowe. Spółka nie dysponowała własnym placem do ekspozycji aut. Znaleziono takie miejsce przy ul. Czaplinieckiej, gdzie na kilka lat pojawił się także komis samochodowy. Obecnie "AUTO-PRIMA" naprawia pojazdy i realizuje badania techniczne pojazdów.
 
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót