Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Nowa Era Dostępności: Program Wypożyczalni Technologii dla Osób z Niepełnosprawnościami

Informujemy, że od września 2023 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych uruchomił możliwość wypożyczania wysokiej jakości technologii wspomagających w ramach programu „Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością”.
hospice-1821429_1280
Wypożyczalnia technologii wspomagających o zasięgu ogólnopolskim powstała z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, aby zapewnić im dużą dostępność do sprzętu i wysoko zaawansowanych rozwiązań technologicznych, dzięki którym będą mogły zwiększyć
swoje szanse na niezależne życie i pełny udział we wszystkich sferach życia, na równi z innymi osobami.
Wypożyczenie sprzętu jest optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza z uwagi brak konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupów nowych urządzeń oraz możliwość wypróbowania i dopasowania najlepszej technologii dla każdej osoby indywidualnie, zgodnie z jej rzeczywistymi potrzebami.
Procedury wypożyczenia technologii są przejrzyste i nie wymagają dużego zaangażowania ze strony osób zainteresowanych, a na każdym etapie beneficjenci mogą liczyć na pomoc pracowników Centrum Informacyjno-Doradczych dla osób z niepełnosprawnościami, które działa przy łódzkim Oddziale PFRON przy ul. Kilińskiego 169 w Łodzi.
Więcej informacji o zasadach korzystania z wypożyczalni w załączniku.

Pismo informacyjne dot. wypożyczalni (pdf) 0.24mb (Pobrań: 40)