Sobota 27 kwietnia 2024

Nowa nawierzchnia w Dubiu

Droga w  Dubiu (gm. Szczerców) zyskała nową nawierzchnię. Jakość wykonanych prac pozwala na przekazanie drogi do użytku. Inwestycja kosztowała ponad 220 tys. zł.
główne
Zakres robót drogowych w miejscowości Dubie w Gminie Szczerców obejmował odtworzenie nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 2309E na odc. od msc. Dubie do drogi wojewódzkiej nr 480. Prace wykonano metodą bitumiczno-grysową „Slurry -seal”. Do odtworzenia nawierzchni użyto specjalnej maszyny (kombajnu) samobieżnej, która spełniała rolę wytwórni i rozkładarki o zasilaniu ciągłym. Prace przeprowadzano na odcinku blisko 2 km. W odbiorze uczestniczyli m.in. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, członek zarządu Adam Baryła, wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, Jerzy Michalak dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
Dofinansowanie: 111 371,91 zł.
Gmina Szczerców 111 371,91 zł.
Całkowita wartość: 222 743,82 zł
M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji