Poniedziałek 13 maja 2024

Nowy rok szkolny, nowy dyrektor

- Przyznaję, że moje pierwsze wystąpienie wiązało się z odczuwaniem emocji, ale postarałem się mieć je pod kontrolą – wspomina rozpoczęcie roku szkolnego Marek Tokarek, nowy Dyrektor ZSP nr 4. Uroczystość inauguracji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie miała historyczne znaczenie.

- Przyznaję, że moje pierwsze wystąpienie  wiązało się z odczuwaniem emocji, ale postarałem się mieć je pod kontrolą – wspomina rozpoczęcie roku szkolnego Marek Tokarek, nowo powołany Dyrektor ZSP nr 4. Uroczystość inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie miała historyczne znaczenie w związku ze zmianą kadrową. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele oraz wicestarosta Marek Jasiński podziękowali za dotychczasowe kierowanie placówką Dorocie Pędziwiatr i powitali na stanowisku dyrektora szkoły nową osobę.

- Zwróciłem się do zebranych z wizją tego, co nas czeka. Z pewnością trud i wysiłek szkolnej edukacji, ale także zaangażowanie w różne inicjatywy i przedsięwzięcia, które zaowocują dobrą opinią i marką dla szkoły, chętnym utożsamianiem się z  jej społecznością - mówi M. Tokarek. - Uważam, że w świetle coraz trudniejszej sytuacji demograficznej, a także rosnących wymagań potrzebującego specjalistów rynku pracy, uczniowie klas zawodowych podjęli dobrą decyzję wybierając naukę w ZSP nr 4. Liczę na owocną współpracę z gronem pedagogicznym i rodzicami. Życzyłem wszystkim, by czuli się w naszej szkole znakomicie i byśmy wspólnie zrealizowali jej misję i wizję.

W nowym roku szkolnym w ZSP nr 4 będzie się uczyć 782 uczniów, to o 124 mniej niż w poprzednim roku.

- Trudno nie zauważyć tego niepokojącego zjawiska, jakim jest niż demograficzny, a co za tym idzie także zmniejszająca się liczba uczniów we wszystkich placówkach – powiedział wicestarosta Marek Jasiński. - Mam jednak nadzieję, że dzięki nowemu systemowi oświaty, zaangażowaniu kadry i zapałowi uczniów ta szkoła nie tylko przetrwa, ale stanie się perełką na oświatowej mapie powiatu bełchatowskiego. Tego wszystkim serdecznie życzę.

Ważną częścią uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów ślubowania na sztandar szkoły. Była to symboliczna chwila, w której młodzi ludzie stali się pełnoprawnymi uczniami ZSP nr 4 w Bełchatowie.

Agnieszka Zawodzińska, Wydział PR