Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Obchody 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Łękawie

Katyń – pamiętamy
Wicestarosta Bełchatowski Jacek Bakalarczyk złożył kwiaty pod Tryptykiem Katyńskim w Łękawie oddając hołd Polakom zamordowanym przez Sowietów w 1940 roku.
Łękawa Kanyń-0080-31

Obchody 84. rocznicy zbrodni katyńskiej i 14. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Łękawie rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po której uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łękawie przedstawili program artystyczny.
Przypomnijmy, w Katyniu, Twerze, Charkowie, Miednoje oraz w wielu do dziś nieznanych miejscach, w 1940 roku funkcjonariusze NKWD, na polecenie najwyższych władz ZSRR rozstrzelali 22 tysiące jeńców, przedstawicieli polskich elit: oficerów i podoficerów Wojska Polskiego, inżynierów, nauczycieli, lekarzy, prawników, urzędników państwowych i studentów.