Czwartek 02 maja 2024

Obchody Dnia Energetyka

Dzień Energetyka obchodzony 14 sierpnia, jak co roku przypomina nam o niezwykłej i jakże potrzebnej roli tego zawodu.
Z tej właśnie okazji odbyła się uroczysta akademia w Hali Widowiskowo-Sportowej, podczas której życzenia energetykom złożył Starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski.
W imieniu Zarządu Powiatu Bełchatowskiego wyraził szacunek i uznanie, zarówno dla członków Zarządu, wszystkich pracowników branży energetycznej i ich rodzin.
1
 -Święto polskiej energetyki to doskonała okazja, żeby docenić tę trudną i odpowiedzialną pracę. To dzięki energetykom, doświadczonym fachowym pracownikom czujemy się bezpiecznie, mając zagwarantowane stabilne dostawy energii do naszych domów, przedsiębiorstw, a także wszystkich instytucji – powiedział Waldemar Wyczachowski.
Po uroczystej akademii energii wydarzeniu dodał koncert legendarnego, bełchatowskiego zespółu Messalina.
___________________________________________________________________________________________________________________
Msza św. w intencji energetyków odbyła się w Kościele Parafialnym pw. Zesłania Ducha świętego.   Uroczystość uświetnili przybyli goście: Posłanka na Sejm RP Małgorzata Janowska. Władze samorządowe reprezentował Starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski.