Piątek 26 kwietnia 2024

Odznaczeni za długoletnią służbę

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk i pracownicy bełchatowskiego starostwa i PUP odebrali dziś z rąk Karola Młynarczyka, Wicewojewody Łódzkiego, odznaczenia państwowe za ofiarną dzialalność publiczną i długoletnią służbę.
medla glowne
Starosta Dorota Pędziwiatr została uhonorowana Brążowym Krzyżem Zasługi, wicestarosta Srebrnym Krzyżem Zasługi. Odznaczenia te są przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu za ofiarną dzialalność publiczną, niesienie pomocy i działalność charytatywną, przekraczające zakres zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu i obywatelom. Medalami za Długoletnią Służbę nagrodzono szesciu pracowników bełchatowskiego starostwa i dwie osoby z Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie. Aktu wręczenia medali dokonał w imieniu Prezydenta RP wicewojewoda Karol Młynarczyk. Wszyscy zebrani na uroczystości odśpiewali hymn państwowy. Odznaczeni to: Bożena Baranowska, Lidia Lewandowska, Dorota Raczek, Joanna Famulska, Justyna Pasiek, Marcin Klimaszewski, Kornel Bednarek, Dagmara Jędrzejczyk. Uroczystość odbyła się w Dworze Polskim, gdzie spotkali się nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a wicewojewoda był także gościem tego wydarzenia.

A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji