Sobota 27 kwietnia 2024

Odznaczenia i awanse dla bełchatowskich mundurowych

Bełchatowska Komenda Powiatowa Policji obchodziła swoje święto. Były życzenia, awanse, nominacje i medale dla najlepszych funkcjonariuszy. Władze powiatu reprezentował starosta Waldemar Wyczachowski

24 lipca przypada rocznica powołania przez Sejm RP w 1919 roku Policji Państwowej. Bełchatowska Komenda Powiatowa Policji już dzisiaj (21 lipca) obchodziła swoje święto. Władze powiatu reprezentował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.

Polska Policja to największa formacja resortu spraw wewnętrznych i administracji. Nad bezpieczeństwem ludzi oraz utrzymaniem porządku publicznego czuwa blisko 100 tys. policjantów wspieranych przez prawie 25 tys. pracowników cywilnych.

- Nasza praca to służba społeczeństwu i ojczyźnie – mówi insp. Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie. - Policja jest filarem nowoczesnego państwa, a dzisiejszy dzień to święto porządku i bezpieczeństwa. Jeśli ktokolwiek z państwa kiedykolwiek dzwonił na numer alarmowy 997 i zgłaszał jakieś niebezpieczne zdarzenia, to również jest policjantem. Kieruję podziękowania dla wszystkich policjantów, a zwłaszcza ich rodzin, które często odczuwają skutki zaangażowania ich w pracę.

Policja cieszy się coraz większym zaufaniem społecznym, a liczba osób, które czują się bezpieczniej rośnie z roku na rok.

- W imieniu mieszkańców powiatu dziękuję za Waszą służbę i poświęcenie dla tego regionu, za to, że możemy czuć się bezpiecznie,za to, że każdego dnia i nocy czuwacie nad nami – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Samorząd powiatu stara się finansowo wspierać naszą jednostkę policji, zdajemy sobie sprawę, że współdziałaniem możemy wzmocnić stan bezpieczeństwa naszego powiatu.

Na dzisiejszej uroczystości wręczono medale dla zasłużonych policjantów oraz awanse na wyższe stopnie oficerskie. Funkcjonariuszom wręczali je: Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, insp. Andrzej Łapiński, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie, insp. Karol Mielczarek oraz starosta Waldemar Wyczachowski.

Srebrnym medalem za długoletnią służbę zostali wyróżnieni:
- asp. szt. Krzysztof Kaczyński
- asp. szt. Dariusz Świtała

Srebrną odznakę otrzymali:
- podinsp. Zbigniew Szewczyk s. Józefa, - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie;

Brązową odznakę wręczono:
- mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk s. Józefa  – I Zastępca Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie,
-  podinsp. Piotr Kutyła s. Józefa  - Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie,
- sierż. sztab. - Zbigniew Pietrzyk s. Jana  – funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

W korpusie oficerów starszych podinspektorem policji mianowana została: – nadkom. Magdalena Kucharska.
W korpusie oficerów młodszych policji nadkomisarzem policji mianowani zostali:  kom. Tomasz Kaszewski, kom. Arkadiusz Inowłodzki, komisarzem policji mianowana została podkom. Sylwia Maros.

W korpusie aspirantów policji:
aspirantem sztabowym policji mianowali zostali:
–        st. asp. Jacek Baryła,
–        st. asp. Stanisław Jabłoński,
–        st. asp. Radosław Kokoszka,
–        st. asp. Mariusz Koszelak,
–        st. asp. Kamil Madej,
–        st. asp. Janusz Sławiński,
–        st. asp. Zbigniew Starnawski,
–        st. asp. Sebastian Woźniak;

starszym aspirantem policji mianowani zostali:
–        asp. Marcin Chodorowski,
–        asp. Artur Grzybowski,
–        asp. Adam Kaczmarek,
–        asp. Artur Przybylski,
–        asp. Robert Rossa,
–        asp. Radosław Szulc,
–        asp. Piotr Wejman,

aspirantem policji mianowani zostali:
–        mł. asp. Konrad Jakubiak,
–        mł. asp. Marcin Kucharski,
–        mł. asp. Łukasz Luba,
–        mł. asp. Monika Pacześ,
–        mł. asp. Rafał Rosa,
–        mł. asp. Dorota Rożniatowska,
–        mł. asp. Arkadiusz Worpus,
–        mł. asp. Karol Zając,

młodszym aspirantem policji mianowani zostali:
- sierż. szt. Bartłomiej Guderski,
- sierż. szt. Arkadiusz Kleczyk,
- sierż. szt. Daniel Mościński,
- sierż. szt. Jakub Podracki,
- sierż. szt. Maciej Śledziński,
- sierż. szt. Marcin Świątkowski,
- sierż szt. Monika Wrzochol,

W korpusie podoficerów policji:
sierżantem sztabowym policji mianowani zostali:
–        st. sierż. Michał Członka,
–        st. sierż. Katarzyna Dobrakowska,
–        st. sierż. Wioletta Gajda,
–        st. sierż. Dariusz Migasiński,
–        st. sierż. Ewa Plisiecka,

starszym sierżantem policji mianowani zostali:
–        sierż. Artur Filipczak,
–        sierż. Tomasz Gapanowicz,
–        sierż. Tomasz Kurdek,
–        sierż. Barbara Przydacz,
–        sierż Grzegorz Skupiński,
–        sierż. Mariusz Świderek,
–        sierż. Adriana Wiśniewska,
–        sierż. Damian Włodarczyk.

W korpusie podoficerów policji:
sierżantem policji mianowani zostali:
–        st. post. Hubert Białek,
–        st. post. Jakub Grajoszek,
–        st. post. Klaudia Sudak.

W korpusie posterunkowych policji starszym posterunkowym policji mianowana została post. Katarzyna Kuligowska-Walcza.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy