Komunikat
  • Od 1 kwietnia obowiązują nowe rachunki bankowe dla opłat związanych z zadaniami wykonywanymi przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz jego jednostki organizacyjne. ∗
Czwartek 15 kwietnia 2021

Organizowanie punktów szczepień w powiecie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Na terenie powiatu bełchatowskiego uruchomione zostaną cztery Punkty Masowych Szczepień. Ich zadaniem będzie szczepienie mieszkańców przeciw Covid-19.
asd
Wojewoda Łódzki zwrócił się do Starosty Bełchatowskiego z prośbą o pomoc w utworzeniu PMS. Powiat wskazał cztery takie punkty. Trzy zostaną uruchomione w Bełchatowie, jeden w Zelowie. Aktualnie trwają rozmowy z podmiotami leczniczymi, które podejmą współpracę z powiatem bełchatowskim w tym zakresie. Zadaniem wszystkich punktów w powiecie bełchatowskim będzie wykonywanie minimum 1050 szczepień dziennie, zgodnie z założeniem 800 szczepień tygodniowo na 10 tys. dorosłych mieszkańców.

- Chcielibyśmy, by efektem realizacji tego zadania oraz dobrej współpracy samorządu powiatu z podmiotami leczniczymi i administracją rządową było osiągnięcie odporności przez naszych mieszkańców. Daje to nadzieję na powrót do upragnionej przez wszystkich normalności, dlatego wspieramy zorganizowanie na terenie naszego powiatu kilku Punktów Masowych Szczepień – mówi Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski.

Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia PMS, polegające na ich wyposażeniu zgodnie z wytycznymi NFZ. Po zakończeniu tego etapu zostanie opublikowany termin uruchomienia punktów i akcji szczepień.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót