Sobota 27 kwietnia 2024

Osoby niepełnosprawne pochwaliły się talentem

W przeglądzie swoje talenty przedstawili wychowankowie i podopieczni Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3 w Bełchatowie, Domów Pomocy Społecznej w Zabłotach, Bełchatowie i Łochyńsku, Środowiskowych Domów Samopomocy w Drzewocinach, Bełchatowie i Walewicach, a także Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie i dzieci z klas integracyjnych SP nr 8 w Bełchatowie..

- Tego rodzaju występy to dla osób niepełnosprawnych i ludzi z różnymi schorzeniami ogromne przeżycie, a jednocześnie radość z możliwości wystąpienia przed publicznością – mówi Elżbieta Zbonikowska – Goździewicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie. - Jest to doskonała okazja do integracji, wzajemnego poznania się, poszerzenia spojrzenia na otaczający świat. Osoby niepełnosprawne są tak samo ważne, jak zdrowe i podczas tego rodzaju przeglądu mogą zaprezentować swoje talenty i zdolności, których mają wiele.

Grupy artystyczne zaprezentowały inscenizacje słowno-muzyczne, taniec, recytacje wierszy, a także przedstawienia teatralne. Z kolei w galerii Miejskiego Centrum Kultury można oglądać prace plastyczne wykonane przez osoby niepełnosprawne. W przygotowaniach i pracach podczas występów pomagali wolontariusze I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Bełchatowie.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy