Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Osoby niepełnosprawne tematem kampanii społecznej i konkursów

W szkołach w powiecie trwa II edycja kampanii społecznej „Niepełnosprawny – inny, ale taki sam”. W jej trakcie uczniowie przygotują plakaty, rysunki i fraszki, których bohaterami będą osoby niepełnosprawne i ich problemy życia codziennego.
4
Do grudnia potrwa w podstawówkach, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych kampania społeczna „Niepełnosprawny – inny, ale taki sam”, organizowana przez szczercowskie stowarzyszenie Kuźnia Życzliwości i objęta honorowym patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. W jej trakcie uczniowie przygotowują plakaty, rysunki i fraszki, których bohaterami są osoby niepełnosprawne i ich problemy życia codziennego. Prace biorą udział w konkursie. Akcja ma swoją drugą odsłonę, pierwsza odbyła się rok temu.
- Dostrzegając wagę problemów, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne oraz ich najbliżsi, postanowiliśmy powtórzyć ubiegłoroczną inicjatywę – Andrzej Klimas, prezes stowarzyszenia. - Akcja służy uwrażliwieniu społeczeństwa na obecność i potrzeby osób niepełnosprawnych, uczy tolerancji i wyrozumiałości. Wierzę, że włączanie w to młodego pokolenia zaowocuje lepszym, mocniej zintegrowanym społeczeństwem w przyszłości.

Prace konkursowe (plakaty, fraszki) będą oceniane w 4 kategoriach wiekowych:  kl. 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zostaną następnie zaprezentowane na wystawach, w lokalnych mediach i wydawnictwach, kalendarzach etc.

Zespół ds. Promocji