Poniedziałek 29 kwietnia 2024

OSP na XIII Zjeździe

XIII Zjazd Krajowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odbył się w Warszawie (15.09.) z udziałem prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP - Waldemarem Pawlakiem. Delegatem na Zjazd – jedynym z powiatu bełchatowskiego -  był Marek Jasiński. Gośćmi obrad byli reprezentanci władz państwowych i administracyjnych, przedstawiciele organizacji i instytucji współpracujących ze Związkiem, kierownictwo KG PSP i komendanci wojewódzcy PSP oraz delegacje zagraniczne.

Zjazd jest  najwyższą władzą Związku i odbywa się w cyklu 5-letnim. Poprzedzony jest zawsze kampanią sprawozdawczo-wyborczą w Ochotniczych Strażach Pożarnych oraz oddziałach: gminnych, miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Zjazd jednogłośnie udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi oraz zatwierdził skład Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Głównego Sądu Honorowego na kolejną kadencję. Uchwalony został program oraz kierunki działania Związku OSP RP na lata 2012-2017.

W trakcie Zjazdu można było zapoznać się z okolicznościowymi wydawnictwami Związku OSP RP takimi jak: Jednodniówka „Z kart historii”, obejrzeć wystawę prezentującą historię i działalność organizacji, a także otrzymać okolicznościową kolekcję kart z pieczęciami XIII Zjazdu Krajowego i 130-lecia „Strażaka”. Wydarzeniu towarzyszyła również prezentacja sprzętu pożarniczego i wyposażenia.

Źródło: www.zosprp.pl