Poniedziałek 29 kwietnia 2024

OZE w praktyce na szkoleniu dla mieszkańców powiatu

O technologiach, zaletach i wadach stosowania odnawialnych źródeł energii indywidualnie i na większą skalę będzie mowa na specjalnych warsztatach, organizowanych 28 października w Bełchatowie przez starostwo i Instytut na rzecz ekorozwoju. Wstęp jest bezpłatny.
3
Starostwo Powiatowe i Instytut na rzecz ekorozwoju organizują 28 października w Bełchatowie warsztaty poświęcone technologiom odnawialnych źródeł energii, które można stosować na skalę lokalną i indywidualną. Będzie mowa o korzyściach, jakie można czerpać z zastosowania technologii zwiększających efektywność energetyczną i które są najbardziej opłacalne. Udział w warsztatach wezmą osoby, które z własnego doświadczenia stosowania OZE opowiedzą o korzyściach z własnych przedsięwzięć, o napotkanych barierach, procedurach i wielu innych praktycznych aspektach. Omówiony zostanie także projekt KLIMAPOLKA, realizowany przez Instytut. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zarejestrowanie się osób zainteresowanych pod adresem e-mail: a.golec@ine-isd.org.pl lub tel. 22 851 04 03. Warsztaty odbędą się w hotelu Santin w Bełchatowie. Rejestracja od godz. 10.30.

Część I: Korzyści z polityki klimatycznej
- Otwarcie warsztatów
- Prezentacja projektu oraz publikacji „KLIMAPOLKA – przewodnik po korzyściach z polityki klimatycznej”
- Dobre przykłady działań realizowanych  przez samorządy oraz osoby indywidualne