Niedziela 28 kwietnia 2024

Pamiętamy!

01 sierpnia o godzinie 17.00 w wielu miastach naszego kraju zawyły syreny na pamiątkę wydarzeń Powstania Warszawskiego. Również w Bełchatowie, jak co roku chwilą ciszy i zadumy oraz modlitwą uczczono ofiary warszawskich walk z 1944 roku. Marek Jasiński, wicestarosta bełchatowski oraz Edward Olszewski, Przewodniczący Rady Powiatu, złożyli kwiaty pod tablicą usytuowaną na placu przed kościołem farnym przy ulicy Kościuszki, która jest hołdem bełchatowian dla żołnierzy Armii Krajowej walczących podczas II wojny światowej.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Bełchatowa

Krzysztof Borowski