Środa 08 maja 2024

Piąty rajd już za nami

Ponad sześćdziesięciu rowerzystów pojechało w piątym w tym roku rajdzie rowerowym, zorganizowanym przez bełchatowskie starostwo i Załogę Rowerową „Zgrzyt”. Przejechali 35 kilometrów po ścieżkach i bezdrożach naszego powiatu.

W sobotę, 13 sierpnia, odbył się piąty już rajd z cyklu "Rowerem przez powiat". Rajd w kolorze żółtym, pod hasłem "Do starej kopalni w Gadkach" wiódł z Bełchatowa przez takie miejscowości jak: Dobrzelów, Pólko, Suchcice, Kolonię Wdowin, Gadki. Powrót zaplanowany był przez Mzurki, Budków, Stradzew, Niedyszynę i Myszaki. Mierzył 35 km. Brało w nim udział ponad 60 rowerzystów.

Rajd obfitował w różnorodne atrakcje, między innymi ognisko i pieczenie kiełbasek w starej kopalni piasku w Gadkach, drewniany kościół z XVII wieku w Suchcicach oraz Piknik Rekonstrukcyjno-Historyczny zorganizowany na placu za Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Odbył się tam pokaz polskiej i niemieckiej broni pancernej oraz przeciwpancernej.

Fotorelacja z żółtego rajdu w Galeriach

Kolejny rajd terenowy, w kolorze brązowym, pod hasłem "Szlakiem polskich umocnień polowych z 1939 roku", planowany jest w sobotę, 3 września. Będzie wiódł z Bełchatowa przez Księży Młyn (schron bojowy nr 1), Oleśnik (schron bojowy nr 2), Oleśnik Las (schron bojowy nr 3), Mały Młynek (ruiny starego młyna), linię umocnień na skarpie nad brzegiem Rakówki), Młyn Wyr, Kurnos, Oleśnik.

Zespół ds. Promocji