Piątek 26 kwietnia 2024

Pierwsza próbna matura zaliczona

Trwają pierwsze próbne matury w powiatowych szkołach średnich. Uczniowie rozwiązują zadania przygotowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.
probne
Przez kilka dni bieżącego tygodnia tegoroczni maturzyści sprawdzali swoją wiedzę na pół roku przez ich pierwszym ważnym egzaminem w życiu. Harmonogram próbnych matur był identyczny jak ten tradycyjny, majowy. W pierwszym dniu młodzież zmierzyła się z językiem polskim, w drugim – z matematyką, w trzecim – z językiem obcym, a w ostatnim dniu z przedmiotami na poziomie rozszerzonym. Za 2 miesiące planowana jest kolejna próbna matura z wydawnictwem Nowa Era.

W bieżącym roku szkolnym edukację ukończy w powiatowych szkołach średnich 533 uczniów, z tego 277 w liceach ogólnokształcących i 256 w technikach. Nie wszyscy chcą zdawać maturę w maju 2022 . Chęć przystąpienia do egzaminu dojrzałości zadeklarowało 516 uczniów (277 licealistów i 239 techników).

Wyniki próbnych matur będą znane za kilka tygodni.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji