Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Planowane jest nowe rondo w mieście

Półtora miliona złotych zapisano w tegorocznym budżecie powiatu na przebudowę ruchliwego skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Al. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego i Armii Krajowej na rondo. Inwestycja będzie realizowana we współfinansowaniu z Urzędem Miasta w Bełchatowie.
glowne2
- Bezpieczeństwo mieszkańców jest bardzo ważne, dlatego Rada Powiatu w tegorocznym budżecie zapisała pieniądze na przebudowę tego skrzyżowania na rondo – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Kontynuujemy przebudowę niebezpiecznych i ruchliwych skrzyżowań dróg powiatowych na terenie Bełchatowa, bo przypomnę, że w 2017 roku również wspólnie z magistratem przebudowaliśmy na rondo skrzyżowanie ulic Staszica i 1 Maja.

Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego, Al. ks. Kard. S. Wyszyńskiego i Armii Krajowej jest jednym z najbardziej obciążonych ruchem w Bełchatowie. To od niego prowadzi droga do kopalni, elektrowni i stref przemysłowych. Oprócz dużego ruchu samochodów osobowych, przejeżdża przez nie każdego dnia wiele ciężarówek i autobusów wiozących pracowników. Duże korki, kolizje i niebezpieczne sytuacje to codzienność w tym miejscu.

- Na tym skrzyżowaniu odnotowujemy każdego roku kilka wypadków i kilkanaście kolizji drogowych wynikających przede wszystkim z niedostosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej i nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu – mówi komisarz Marcin Kucner, naczelnik wydziału ruchu drogowego bełchatowskiej Komendy Powiatowej Policji. - Ten odcinek drogi skupia na sobie największe natężenie ruchu z racji dojazdu pojazdów do zagłębia przemysłowego, dlatego wybudowanie w tym miejscu ronda sprawi, że będzie bezpieczniej.

W 2017 roku powiat przeznaczył 1.300.000. złotych na przebudowę skrzyżowania bełchatowskich ulic Staszica i 1 Maja. Na miejscu skrzyżowania powstało rondo, które ma usprawnić komunikację w tej części miasta. Inwestycja również była finansowana będzie przez Urząd Miasta. W tym roku na bieżące utrzymanie dróg powiatowych na terenie miasta z budżetu powiatu trafi 500.000 zł. Ponadto zapisano środki na przebudowę chodników w ulicy Częstochowskiej -77.500 złotych, budowę ciągu pieszo - rowerowego w ul. Cegielnianej na odc. od ul. Piłsudskiego do ul. Pabianickiej- 300.000 złotych i na rozbudowę i przebudowę mostu na ulicy Cegielnianej – 500.000 zł.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy