Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Podziękowania za nauczycielski trud

Kwiaty i nagrody trafiły do pedagogów ze szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez starostwo podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Dwudziestu jeden nauczycieli otrzymało Nagrody Starosty Bełchatowskiego, a piętnastu awansowało na wyższy stopień zawodowy.
2
Podziękowania, kwiaty i nagrody trafiły do pedagogów uczących w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez bełchatowskie starostwo podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Rezydencji Dwór Polski. Starosta Waldemar Wyczachowski zwracając się do pracowników oświaty podkreślił znaczenie ich misji w edukowaniu i wychowywaniu młodych ludzi. Jego zdaniem ważne jest także kształcenie się samych nauczycieli.

- Dziękuję państwu, że zajmujecie się nie tylko edukacyjną codziennością, ale i znajdujecie czas  na „inwestowanie w siebie", pokonując kolejne szczeble kariery zawodowej. Dzięki temu nasze szkoły mogą poszczycić się wykształconą i w pełni profesjonalną kadrą nauczycielską – dodał Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.

Dwudziestu jeden nauczycielom starosta i  Dorota Pędziwiatr, przewodnicząca Rady Powiatu w Bełchatowie wręczyli Nagrody Starosty Bełchatowskiego. Otrzymali je: I LO: Zbigniew Szubert, Marlena Komorowska, Magdalena Mirczak – Gosławska, Katarzyna Pawłowska; z II LO: Anna Żyszkiewicz – Dudek, Bożena Sobolewska, Anna Szczepocka – Koc; z ZSP Nr 3:  Anna Moreń, Izabela Jarzecka, Janusz Góra; z ZSP Nr 4: Aneta Rawicka, Renata Kończak, Maria Janik, Beata Szydłowska; z ZSP Zelów: Bożena Kowalczyk; z Bursy Szkolnej: Halina Dudek; z CKP: Zbigniew Lis; z SOS-W: Edyta Bąkowicz; z MOS w Łękawie: Jacek Ludwiczak; z Poradni Psychologiczno – Pedagogiczne: Aneta Piskorska, Anetta Gargul. Ponadto sześciu nauczycieli otrzymało wyższy stopień awansu zawodowego – nauczyciela mianowanego, natomiast dziewięciu – dyplomowanego. Podziękowania trafiły także do osób, które odeszły na emeryturę (siedmiu nauczycieli).

W bieżącym roku szkolnym w 5 szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez samorząd powiatu naukę pobiera 2 571 uczniów w 100 oddziałach, natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w 18 oddziałach jest 121 uczniów, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w 4 oddziałach naukę pobiera 46 wychowanków. Obecnie pracuje ponad 420 nauczycieli, w tym 331 na pełnym etacie.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy