Wtorek 14 maja 2024

Podziękowania za trudną pracę

W tym roku przypada 95. rocznica utworzenia policji w naszym kraju. W Bełchatowie odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenie, będąca także hołdem dla trudnej pracy i misji policjantów. Podczas gali odznaczono wyróżnieniami najaktywniejszych  funkcjonariuszy.

W tym roku przypada 95. rocznica utworzenia policji w naszym kraju. W Bełchatowie odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenie, będąca także hołdem dla trudnej pracy i misji policjantów.  Na akademii obecna była Renata Kasprzyk – Papierniak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, komendanci bełchatowskiej komendy, policjanci i samorządowcy. Powiat Bełchatowski reprezentowali Edward Olszewski – przewodniczący Rady Powiatu i wicestarosta Marek Jasiński.

Podsumowania pierwszego półrocza tego roku w zakresie działalności bełchatowskiej jednostki dokonał Sławomir Barasiński, Komendant Powiatowy Policji. Według przedstawionych danych, wykresów i statystyk, bełchatowska komenda plasuje się w czołówce w województwie łódzkim pod względem efektywności i ilości wykonywanych zadań.

Tradycyjnie święto policji było okazją do odznaczeń i awansów dla funkcjonariuszy. Srebrną odznakę od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych za zasługi dla policji otrzymali Kazimierz Kozioł, dyrektor bełchatowskiej kopalni i Włodzimierz Kula, wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego. Awanse na wyższe stopnie otrzymało w sumie kilkudziesięciu policjantów i policjantek.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy