Czwartek 09 maja 2024

Pojadą szlakiem wojskowych umocnień polowych z 1939 roku

Schrony bojowe, młyny, linia umocnień nad brzegiem Rakówki oraz VII Święto Pieczonego Ziemniaka są celem kolejnej wyprawy rowerowej mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Rajd w kolorze brązowym wyruszy w sobotę 3 września o godz. 13

Około 35 kilometrów mają do pokonania uczestnicy wyprawy z cyklu „Rowerem przez powiat”, organizowanej przez bełchatowskie starostwo wraz z Załogą Rowerową „Zgrzyt”. Impreza cieszy się dużą popularnością ze względu na możliwość poznania nowych osób, ciekawych miejsc pod względem przyrodniczym, krajobrazowym czy historycznym. W sobotę, 3 września, rajd powiedzie „Szlakiem polskich umocnień polowych z 1939 roku”.

Kolejna, a zarazem ostatnia w tym roku wyprawa odbędzie się 11 listopada (piątek) pn. III Powiatowy Rajd Niepodległości i liczyć będzie 30 km. Zaplanowana biało-czerwona trasa prowadzić będzie z Bełchatowa przez takie miejscowości jak Oleśnik, Kurnos, Kaszewice (złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Pomniku Powstańców Styczniowych na cmentarzu  parafialnym w Kaszewicach), Kuźnicę Kaszewską, Nowy Janów oraz Słok Rząsawę.

Zespół ds. Promocji