Czwartek 09 maja 2024

Pojedź z nami do Arboretum w Rogowie

Wyjątkowe krzewy i gatunki drzew nieznane w naszym klimacie to atrakcje  Arboretum SGGW w Rogowie. Można to podziwiać osobiście biorąc udział w bezpłatnym wyjeździe ekologicznym, organizowanym przez starostwo 11 września. Zapisy trwają

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizuje dla mieszkańców powiatu wyjazd edukacyjny do Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie. W trakcie wyjazdu przewidziane jest zwiedzanie Arboretum, Muzeum Lasu i Drewna oraz ognisko. Przedsięwziecie zostanie sfinansowane przez  budżet powiatu, a to oznacza, że mieszkańcy mogą wziąć w nim udział bezpłatnie. Wystarczy się zapisać. Ilośc miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzi wydział ochrony środowiska w starostwie pod numerem tel. 44 635 86 06.

Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego to jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce. Jest jednostką organizacyjną Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie, w skład którego wchodzi także Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Nadleśnictwo Rogów oraz gospodarstwa szkółkarskiego. Położony jest w dawnym siedlisku leśym i ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium - ulubione miejsce wielu zwiedzających.

Zespół ds. Promocji