Niedziela 28 kwietnia 2024

Pokazaliśmy się w Słupsku na ludowo

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy reprezentował powiat bełchatowski w partnerskim powiecie słupskim podczas  IV Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Występ podopiecznych SOSW podziwiało aż 300 widzów.

W Sali Teatralnej Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbył się IV Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Zdzisława Kołodziejskiego, starosty słupskiego. Do udziału w przeglądzie i zaprezentowania swoich talentów zaproszono środowiska osób niepełnosprawnych z powiatu słupskiego i partnerskiego - bełchatowskiego,  reprezentowanego  przez  SOS-W w Bełchatowie. Na widowni zgromadziło się około trzystu widzów, wśród nich mieszkańcy powiatu, przedstawiciele instytucji pomocy społecznej i organizacji pozarządowych.
- Nasi uczniowie jako pierwsi zaprezentowali program artystyczny na filharmonijnej scenie, ale nie był to ich pierwszy występ – mówi Małgorzata  Stemplewska, dyrektor SOSW. - Uczennice bardzo często ubogacają szkolne akademie i uroczystości, jak również reprezentują ośrodek na wielu uroczystościach na terenie miasta i powiatu.

Zespół wokalny w składzie: Aleksandra Szewczyk, Patrycja Brzozowska, Katarzyna Łakoma i Patrycja Pirek ma na swoim koncie liczne wyróżnienia w konkursach muzycznych. W Słupsku uczennice zaśpiewały utwory ludowe, takie jak „W moim ogródecku” , „Haniś moja  Haniś”, „Lipka' , „To i hola”  i  „Bełchatowska ty ziemico”. Dziewczynki zostały ciepło przyjęte przez widownię. Strojem i wykonaniem piosenek zachwyciły publiczność, usłyszały mnóstwo pochwał od organizatorów przeglądu. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplom i słodycze. Przegląd zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Razem wszystko” w Machowinie wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Wyjazd bełchatowskiej delegacji został sfinansowany przez starostwo.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie