Czwartek 09 maja 2024

Policjanci "drogówki" uzbrojeni w narkotestery

Narkotestery zakupione dzięki pieniądzom z budżetu powiatu bełchatowskiego wspomagają prace funkcjonariuszy bełchatowskiej policji. Pomagają wykryć u badanej osoby obecność narkotyków, a nawet określać rodzaj narkotyku w badanej próbce.
glowne
- Na narkotestery przekazaliśmy 5.000 złotych z budżetu powiatu – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Współpraca z policją jest bardzo ważnym elementem pracy samorządowej. W tym roku chcemy wygospodarować środki na zakup samochodu do przewozu osób zatrzymanych. Regularnie wspieramy pracę operacyjną policjantów kupując urządzenia i specjalistyczny sprzęt.

Narkotestery przydają się funkcjonariuszom „drogówki”, którzy mogą teraz nie tylko przebadać kierowcę alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ale również mogą stwierdzić obecność środków odurzających.

- Dziękuję władzom powiatu oraz radnym, że praktycznie co roku przychylnie podchodzą do naszych próśb o wsparcie, czy to w zakupach sprzętu i wyposażenia, czy remontach naszej jednostki – mówi insp. Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie. - Bezpieczeństwo nie jest sprawą bezkosztową, jednak lokalne samorządy ze zrozumieniem podchodzą do naszych propozycji współfinansowania różnego rodzaju działań. Dziękuję za wstępną deklarację starosty w zakresie zakupu samochodu do transportu zatrzymanych, których każdego roku mamy kilkuset.