Czwartek 09 maja 2024

Policjanci pochwalą się na dożynkach

Nietypowo zapowiadają się tegoroczne dożynki powiatowe, które w niedzielę 4 września odbędą się w Wadlewie. Jedną z atrakcji będą pokazy sprawności, wyposażenia i umiejętności policji z naszego województwa. Patronat nad dożynkami objął Andrzej Duda, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

- Pierwszy raz w historii dożynek powiatu bełchatowskiego odbędą się podczas imprezy pokazy sprawności policji – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Z pewnością będzie to atrakcyjny element bogatego programu, który wspólnie z gminą Drużbice przygotowaliśmy dla uczestników rolniczego święta.

Policja na swoim stoisku zaprezentuje sprzęt – radiowozy, motocykle, pojazdy techniki kryminalistycznej. Będzie można oznakować rower, posłuchać pogadanek profilaktycznych oraz dowiedzieć się o zasadach naboru do służby. Ponadto zaprezentowane zostaną informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ciekawie zapowiada się pokaz dynamiczny funkcjonariuszy Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, w tym pozorowany napad na konwój policyjny i odparcie ataku. Na pewno dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie pokaz tresury psów oraz pokaz obrony przed atakiem psa. Stoisko policji będzie można odwiedzać od godziny 11.00, natomiast pokaz ataku na konwój zaplanowano na godzinę 16.00. Policyjne czworonogi swoje zdolności zaprezentują od godziny 16.15.

Patronat nad tegorocznymi dożynkami powiatowymi objął Andrzej Duda, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Zaproszenie gospodarzy, tj.  starosty Waldemara Wyczachowskiego i Bozeny Zielińskiej, wójt gminy Drużbice przyjęło wielu gości. Są wśród nich m.in. Antoni Macieerewicz, Minister Obrony Narodowej, parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych z powiatu. W Wadlewie spotkamy się również z delegacjami z regionów partnerskich z kraju i zagranicy. Ciekawie zapowiada się udział samorządowców z Berchtesgadener Land, którzy na rolniczym święcie w gminie Drużbice pokażą się w ludowych strojach bawarskich.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy