Wtorek 30 kwietnia 2024

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

Trzynaście dwuosobowych zespołów złożonych z uczniów drugich klas szkół podstawowych wystartowało w siódmej edycji „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”, która finał powiatowy miała miejsce 12.09. w bełchatowskiej hali widowiskowo – sportowej. Drużyny przyjechały z podstawówek z Bełchatowa, Szczercowa, Dobrzelowa, Dobiecina, Domiechowic, Kaszewic, Kociszewa, Drużbic, Ruśca i Zelowa. Starosta Bełchatowski objął tę inicjatywę patronatem honorowym oraz ufundował nagrody i słodycze dla uczestników turnieju.

Uczestnicy „Policyjnej Akademii  Bezpieczeństwa” zmierzyli się z piętnastoma pytaniami testowymi sprawdzającymi wiedzę o bezpiecznym zachowaniu się w domu, na ulicy czy w lesie, natomiast w części sprawnościowej pokonywali tor przeszkód. Liczyła się szybkość i dokładność wykonywanych zadań.

Najwięcej punktów (28) w obu etapach zdobyli Klaudia Kalwinek i Hubert Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie. Tylko jednym punktem przegrała Szkoły Podstawowa nr 1 w Bełchatowie reprezentowana przez Julię Stankiewicz i Oliwiera Statkiewicza. 25 punktów i trzecie miejsce zdobyli uczniowie Daria Matusiak i Paweł Jurczyk ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie. Zwycięzcy będą reprezentować Powiat Bełchatowski w finale wojewódzkim.

„Akademię” zakończyła dekoracja zawodników, której dokonali wicestarosta Marek Jasiński oraz Renata Kasprzyk-Papierniak – Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie.

Wydział PR