Sobota 27 kwietnia 2024

Półtora miliona złotych dla bazy edukacyjnej i sportowej

W wielu szkołach i placówkach zarządzanych przez powiat zaplanowano remonty i inwestycje. Odnowione zostaną sanitariaty, zlikwidowane babriery architektoniczne, powstaną tereny zielone i ogródek dydaktyczny
W pływalni PCS zostanie wymienione oświetlenie, a system wentylacji zostanie przebudowany

Blisko półtora miliona złotych z tegorocznego budżetu powiatu zostało przeznaczone na inwestycje w jednostkach oświatowych.  Przebudowa sanitariatów i instalacji elektrycznej, termomodernizacja sali gimnastycznej i utworzenie terenów zielonych czeka Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie. Wartość wszystkich prac wynosi 564 tysiące złotych.

W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Łękawie przebudowane zostaną sanitariaty, powstanie ogródek dydaktyczny. Zostanie też opracowana dokumentacja na zagospodarowanie terenów zieleni przy zabytkowym parku obok ośrodka. Koszt prac w Łękawie wyniesie ponad 400 tys. zł.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym planowany jest m.in. remont sanitariatów za 95 tys. zł i przygotowanie projektu likwidacji barier architektonicznych za 20 tys. zł. Budowa parkingu i chodnika przy Bursie Szkolnej kosztować będą 280 tys. zł. Przebudowa czeka boiska przy I LO w Bełchatowie, w tym roku za 25 tys. zł przygotowana zostanie dokumentacja projektowa.  Na dokumentację dla pracowni samochodowej czeka także Centrum Kształcenia Praktycznego.

Oprócz oświaty inwestycje za ponad 450 tys. zł  trafią do Powiatowego Centrum Sportu. Chodzi m.in. o przebudowę systemu wentylacji w budynku basenu i wymianę oświetlenia na energooszczędne na pływalni i sali gimnastycznej.

Zespół ds. Promocji