Piątek 10 maja 2024

Pomoce dydaktyczne dla szkół

Trwa realizacja projektu „Profesjonalnie przygotowani uczniowie szkół zawodowych – kluczem wejścia na lokalny rynek pracy”. W celu podniesienia atrakcyjności i jakości zajęć zostały kupione liczne pomoce dydaktyczne: albumy, poradniki, tablice itp. Każda ze szkół objętych projektem otrzymała również telewizor 42-calowy, laptop, drukarkę, projektor multimedialny, ekran elektryczny oraz rzutnik do foliogramów. Łącznie do szkół  trafiły pomoce o wartości 54.600,00 zł.

Projekt „Profesjonalnie przygotowani uczniowie szkół zawodowych – kluczem wejścia na lokalny rynek pracy” współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

- Człowiek – najlepsza inwestycja -

Wraz z początkiem roku szkolnego w trzech szkołach, których organem prowadzącym jest Powiat Bełchatowski, tj. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bełchatowie rozpoczyna się również II semestr zajęć dodatkowych realizowanych w ramach projektu „Profesjonalnie przygotowani uczniowie szkół zawodowych – kluczem wejścia na lokalny rynek pracy”.

W celu podniesienia atrakcyjności i jakości zajęć z funduszy przeznaczonych na realizację projektu zostały kupione liczne pomoce dydaktyczne: albumy, poradniki, tablice itp. Każda ze szkół objętych projektem otrzymała również telewizor 42-calowy, laptop, drukarkę, projektor multimedialny, ekran elektryczny oraz rzutnik do foliogramów. Łącznie do szkół trafiły pomoce o wartości 54.600 zł.

Na zadanie to Powiat otrzymał z środków Europejskiego Funduszu Społecznego dofinansowanie na kwotę 392.738,42 zł. Wartość całego projektu wynosi 450.130,00 zł, w tym 57.391,58 zł stanowi wkład własny z budżetu samorządu powiatowego. Okres realizacji projektu: od 01.12.2011r. do 31.08.2013 r.  Głównym jego celem jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów szkół zawodowych. Łącznie w I semestrze nauki na zajęcia uczęszczało 771 uczniów.

W ramach realizacji projektu odbywają się zajęcia dodatkowe z:

- przedmiotów zawodowych, takich jak: budownictwo, elektronika, elektryka, mechanika, górnictwo odkrywkowe, informatyka, teleinformatyka, hotelarstwo, ekonomia, fryzjerstwo, żywienie i gospodarstwo domowe, logistyka, komputerowy skład tekstu z elementami AUTO CAD;

- przedmiotów ogólnych: z języka polskiego, języka niemieckiego, języka angielskiego, matematyki, przedsiębiorczości, zajęcia sportowe.

Dodatkowo prowadzone są zajęcia z doradcą zawodowym oraz praktyki zawodowe. Ogólna ilość godzin zajęć pozalekcyjnych  do zrealizowania w ciągu trzech semestrów - 6 656 oraz zajęć praktycznych- 11 250.

Anna Sady, Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu