Środa 07 grudnia 2022

Powiat Bełchatowski gotowy do „akcji zima” 2022/2023

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie przygotowany jest do „akcji zima”. Plan zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2022/2023 przyjął na ostatnim posiedzeniu Zarząd Powiatu.
zima
Na placu w Obwodzie Drogowym w Szczercowie zgromadzono 625 ton piasku i 157 ton soli. W gotowości są: dwie pługopiaskarki, ciągnik z osprzętem (ładowacz czołowy i pług), ciągnik z pługiem i posypywarką, ciągnik z pełnym wyposażeniem do odśnieżania ulic i ścieżek rowerowych oraz dwie koparko – ładowarki.

SŁUŻBA INTERENCYJNA (całodobowo)
  • Dyżurny koordynator - nr tel. 601 220 045
  • Obwód Drogowy w Szczercowie – nr tel. 44 631 80 55
W II standardzie utrzymywane będą drogi i ulice miejsce (łącznie prawie 50 km), a w III, IV i V standardzie drogi zamiejskie (łącznie ponad 300 km). W umiarkowanych warunkach atmosferycznych PZD będzie utrzymywać wszystkie drogi w podwyższonym standardzie w stosunku do standardów przyjętych przez Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej. Jeśli warunki zimowe będą znacznie gorsze od średnich, usuwanie ich skutków prowadzone jest racjonalnie, na bieżąco, ale do wysokości przeznaczonych na ten cel środków i zapasów.
 
Zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie Bełchatowa, na mocy zawartego porozumienia, zajmie się jednostka wyłoniona w przetargu przez Miasto Bełchatów. W Zelowie z kolei, dla prawidłowego zabezpieczenia i prowadzenia czynnej „akcji zima”, zostanie zawarta umowa na świadczenie usług z podmiotem zewnętrznym.
 
W II standardzie utrzymywane będą także drogi:
  • Bełchatów – Nowy Janów – Kluki (na zlecenie Elektrowni Bełchatów jednostką prowadzącą jest PTB „Betrans”)
  • Chabielice – Kamień (odpowiada KWB Bełcható1) i PTS „Betrans”)
Ponadto, na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Zarządem Powiatu a Wójtem Gminy Kleszczów, zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie  tej gminy zajmie się podmiot wskazany przez Urząd Gminy Kleszczów.

Pozostałe drogi zamiejskie utrzymywane będą przez PZD w Bełchatowie.
← powrót