Sobota 27 kwietnia 2024

Powiat Bełchatowski podpisał umowę z WFOŚiGW w Łodzi na zadanie utworzenia ekopracowni

Powiat Bełchatowski zawarł w dniu 25.09.2012 r. z Zarządem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.pl) umowę o dofinansowanie w formie dotacji na kwotę 31.795,95 zł na zadanie pn.: „Zaplanowanie i utworzenie pracowni biologiczno-ekologicznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie”. Wartość całego zadania wynosi 38.795,95 zł.

Utworzenie nowej pracowni w szkole zaplanowano do 31.12.2012 r. W ramach realizacji zadania zostaną zakupione:

1. Pomoce dydaktyczne:
-walizka Eko-Badacza,
- mikroskopy badawcze,
- preparaty mikroskopowe,
- „Obieg wody w przyrodzie”- model-stymulator,
- film DVD „Woda-życie dla lasu,
- kompas;

2. Sprzęt audio video, komputerowy:
- laptop,
- projektor,
- ekran w kasecie,
- rzutnik pisma;
- stolik pod rzutnik:
- uchwyt do projektora,
- mikroskop z kamerą,
- netbooki,
- drukarka atramentowa ze skanerem i kopiarką,

3. Wyposażenie pracowni:

- biurko nauczycielskie,

- kontener podbiurkowy,

- krzesło obrotowe,

- stolik do mikroskopowania,

- gabloty na eksponaty,

- szafa półotwarta,

- szafa zamknięta,

- stoliki uczniowskie,

- krzesełka uczniowskie,

- tablica sucho ścieralna,

- rolety na okna

W pracowni przeprowadzone zostaną również prace remontowe polegające na rozbudowie instalacji elektrycznej, położeniu nowej wykładziny podłogowej oraz malowaniu ścian pracowni.

W przystosowanej i unowocześnionej ekopracowni będą realizowane działania służące podniesieniu wiedzy z zakresu ochrony wód oraz kształtowane będzie poczucie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Realizacja założonych zadań przyczyni się do rozwijania aktywności badawczej wśród młodzieży i będzie inspiracją do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony najbliższego środowiska.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi